ايسنا/ رئيس و دبيرکل جمعيت دفاع از ملت فلسطين در نامه اي به برخي روساي کشورهاي اسلامي نسبت به تلاش هاي چند کشور براي عادي سازي روابط با رژيم صهيونيستي هشدار داد.

زهرا مصطفوي دختر حضرت امام خميني (ره) رئيس و دبيرکل جمعيت دفاع از ملت فلسطين در نامه اي به برخي روساي کشورهاي اسلامي نسبت به تلاش هاي برخي کشورها براي عادي سازي روابط با رژيم صهيونيستي هشدار داد و گفت دولت هاي اسلامي بايد مراقب خشم ملت هاي خود در اين خصوص باشند.

او در اين نامه سرگشاده آورده است:

بسم الله الرحمن الرحيم

مدتي است موضوع همکاري با رژيم صهيونيستي توسط برخي دولت هاي اسلامي مطرح است. با توجه به اين موضوع و احساس تکليفي که به عنوان يک سازمان مردم نهاد حامي ملت فلسطين در خود داريم، لازم دانسته تا مواردي را به عنوان ناصحي مشفق و هشداري مشفقانه با شما در ميان نهيم.همانطور که مي دانيد فلسطين يک سرزمين اسلامي بوده و با توجه به اماکن مقدسه اسلامي که در آن قرار دارد و در راس آن حرم شريف قدس که قبله نخست اسلام و جايگاه عروج پيامبر مکرم اسلام  صَلَّي اللهُ عَلَيهِ وَ آلِه است، در نزد جوامع اسلامي از قداست و اهميت ويژه اي برخوردار است. صهيونيست ها با اشغال اين سرزمين مقدس اسلامي و تاسيس يک رژيم نامشروع صهيونيستي در آن که با قتل عام و آواره سازي وسيع ملت فلسطين همراه بوده است، عملا به مقدسات اسلامي توهين و احساسات بيش از يک ميليارد مسلمان را جريحه دار کرده اند.

شکل گيري آرمان آزاد سازي فلسطين و قدس شريف و مسجدالاقصي در ميان جوامع اسلامي بر اساس همين حس زخم خورده امت اسلامي است. زيرا ادامه اشغال فلسطين و قدس شريف يک توهين مستمر بر امت اسلام بوده و عملکرد جنگ افروزانه اين رژيم يک تهديد مستمر براي امنيت  و منافع همه کشورهاي منطقه است. تهديدي که متاسفانه طي 72 سال گذشته اقدام قاطع و تاثير گذاري از سوي کشورهاي اسلامي براي حذف آن به عمل نيامده است. آوارگي 72 ساله مردم فلسطين شاخص مهمي در کوتاهي رهبران جهان اسلام در موضوع فلسطين است. اقدام برخي رهبران جهان اسلام در ناديده انگاري اشغال فلسطين و رنج اشغال و آوارگي مردم فلسطين و گام نهادن در مسير برقراري رابطه سياسي با اشغالگران فلسطين در واقع خلاف آموزه هاي اسلامي و نص صريح قران کريم « وَ لَنْ يَجْعَلَ اللَّهُ لِلْکافِرينَ عَلَي الْمُؤْمِنينَ سَبيلاً» است و انتخابي عليه اخوت و وحدت اسلامي که فرمود: « وَاعْتَصِمُوا بِحَبْلِ اللَّهِ جَمِيعًا وَلَا تَفَرَّقُوا» و بي هيچ ترديدي زمين نهادن تکليف جهاد آزاد سازي دار الاسلام از اشغال دارالکفر است. رژيم صهيونيستي بر پايه آموزه هاي منحرف يهود شکل گرفته است. يهودي که خدا آنان را بدترين دشمنان نسبت به مومنين معرفي کرده است، « لَتَجِدَنَّ أَشَدَّ النَّاسِ عَدَاوَةً لِلَّذِينَ آمَنُوا الْيَهُودَ» و نيز فرمان موکد داده است تا کسي با آنان دوستي نکند « يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا لَا تَتَّخِذُوا الْيَهُودَ وَالنَّصَارَي أَوْلِيَاءَ بَعْضُهُمْ أَوْلِيَاءُ بَعْضٍ » و تاکيد دارد که هرمسلماني اين فرمان را ناديده بگيرد، از دايره ايمان خارج و در زمره آنان قرار مي گيرد؛« وَمَنْ يَتَوَلَّهُمْ مِنْکُمْ فَإِنَّهُ مِنْهُمْ » و آناني که دوستي اهل ايمان را رها کرده و با دشمنان دوستي مي کنند از ستمگران شمرده مي شوند و هرگز هدايت خداوندي و بر اين اساس رحمت خداوندي آنان را شامل نمي شود« إِنَّ اللَّهَ لَا يَهْدِي الْقَوْمَ الظَّالِمِينَ».

اگر مسلماني اعم از فرد و يا حکومت، به دنبال دوستي و رضايت غير مسلم باشد بداند که غير مسلمانان اعم از يهود و مسيحي هرگز نه دوست مسلمانان خواهند بود و نه به عهد و پيمان دوستي با مسلمانان پايبند خواهند بود و تنها خواستار آنند که از فرامين و خواسته هاي آنها پيروي شود، « وَلَن تَرضي عَنکَ اليَهودُ وَلَا النَّصاري حَتّيٰ تَتَّبِعَ مِلَّتَهُم.» و به تعبير دونالد ترامپ تنها وظيفه اين افراد شير دادن است!

شکي نيست که انتخاب همکاري با اسرائيل به معني پذيرش اشغال فلسطين و همپيماني با بدترين دشمنان مسلمان عليه مسلمانان است و اين انتخابي است که احساسات امت اسلامي را جريحه دار کرده و موجد اعتراضات ملت هاي مسلمان و نيز اقدامات شديدتر در ميان ملل اسلامي عليه خائنان به آرمان آزاد سازي فلسطين و قدس شريف خواهد شد و کساني که اين انتخاب اشتباه را کرده اند تاوان سختي را نيز بايد پرداخت کنند. سرنوشت تلخ انور سادات نبايد فراموش شود. کما اينکه وي با انتخاب خيانت به آرمان بزرگ امت اسلامي و سازش با دشمن صهيونيستي نه تنها موجب شکوفايي مصر در ابعاد مختلف سياسي و اقتصادي و نظامي نشد بلکه مصر عزيز را به مصر ذليل تبديل کرد.

سر گذشت ملت ها و حکومت ها که قران موکدا به مطالعه آن دعوت مي کند، نشان مي دهد که حکومت ها ماندني نيستند اما ملت ها پايدارند و اين ملت ها هستند که حکومت هايي را که خيانت مي کنند تنبيه خواهند کرد. بر اين اساس ملت هاي مسلمان سرانجام از دولت هايي که دوستي با دشمن امت و آن هم بدترين دشمن امت را انتخاب کرده اند، انتقام سختي خواهند گرفت.

جمعيت دفاع از ملت فلسطين و اتحاديه بين المللي سازمان هاي غير دولتي حامي حقوق مردم فلسطين که از سازمان هاي مردمي بوده و در حقيقت صداي اراده و خواست مردم ايران و همه اعضاي حقيقي و حقوقي  داخلي و خارجي خويش هستند، خود را مکلف مي دانند که همه دولت هاي عربي و اسلامي را نسبت به پيامدهاي تلخ انتخاب خيانت به آرمان فلسطين و همکاري با دشمن صهيونيستي هشدار دهند. بي شک آنچه که در آينده اين انتخاب پيدا است، مشکلات متعدد و گسترده سياسي، اجتماعي، امنيتي و اقتصادي براي دولت و ملت شما است. حضور نظامي و امنيتي در کل منطقه غرب آسيا و شمال افريقا و خصوصا در منطقه رهبردي خليج فارس از سياست هاي رژيم صهيونيستي است.

تاکيد آريل شارون نخست وزير اسبق اسرائيل و قصاب صبرا و شتيلا بر «ضرورت حضور نظاميان اسرائيل در خليج فارس و کنترل نفت اين منطقه» ترديدي ايجاد نمي کند که هدف غايي اسرائيل در ادبيات فريبکارانه صلح طلبي گسترش اراده اشغالگرانه اش بر جغرافياي جهان اسلام است و ماحصل آن نيز به خطر افتادن منافع و امنيت همه کشورهاي منطقه است و بي شک کشورهاي کوچک از اين رهگذر بيشترين آسيب ها را خواهند ديد.

ما در مقام ناصح، به همه دولت هاي عربي و اسلامي نسبت به افتادن در دام اين اشتباه هشدار مي دهيم. بي شک قرار گرفتن دولت عربي اسلامي در کنار ملت فلسطين و محور هم پيمان با او از جمله ايران اسلامي که آزاد سازي فلسطين از اشغال را به عنوان اولويت سياست خارجي خود قرار داده است و در 42 سال گذشته اين مسير را با ثبات و صلابت ادامه داده است، آزادي فلسطين را تسريع کرده و حرکتي در مسير خاتمه ناامني هاي ملي و منطقه اي در پرتو همکاري ها است. يقين کنيد که قدرت هاي استعمارگر از بسط حضور خود در سطح منطقه به تنها چيزي که نمي انديشند امنيت و منافع کشورهاي منطقه است. اسرائيل ماحصل سال ها تجربه استعماري آنها است و اراده آنها بر اين است تا با محوريت صهيونيست ها بر کل منطقه سلطه يافته و به زعم رئيس جمهور امريکا ثروت منطقه را بدوشند و در پايان آنها را ذبح کنند. «قُل إِنَّ هُدَي اللَّهِ هُوَ الهُدي وَلَئِنِ اتَّبَعتَ أَهواءَهُم بَعدَ الَّذي جاءَکَ مِنَ العِلمِ  ما لَکَ مِنَ اللَّهِ مِن وَلِيٍّ وَلا نَصيرٍ».

زهرا مصطفوي
دبيرکل جمعيت دفاع ازملت فلسطين و اتحاديه بين المللي سازمان هاي غير دولتي حامي حقوق مردم فلسطين

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar