مهر/ فرمانده تيپ ۶۵ نوهد گفت: نيازي به واردات سلاح و تجهيزات خارجي نداريم و ماموريت‌هاي ما با تجهيزات توليد داخل به بهترين نحو ممکن انجام مي‌شود.

سرهنگ هُلاکو احمديان فرمانده تيپ ۶۵ نيروهاي ويژه واکنش سريع (نوهد) نيروي زميني ارتش در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: نيروهاي تيپ ۶۵ نوهد متناسب با تهديدات روز در مناطق مختلف آب و هوايي کشور آموزش ديده و آماده مقابله با هر تهديدي هستند.

وي با اشاره به حضور مستشاري نيروهاي مسلح ايران در کشورهاي سوريه و عراق گفت: حضور مستشاري نظاميان کشورمان در جبهه مقاومت که در قالب ماموريت مستشاري و مشاوره‌اي و به درخواست دولت‌هاي قانوني اين کشورها صورت گرفت تجارب بسيار خوبي را به همراه داشت و ما نيز در عمل سعي کرده‌ايم از اين تجارب در آموزش نيروها استفاده کنيم.

فرمانده تيپ ۶۵ نوهد نيروي زميني افزود: آموزش‌هاي ما متناسب با تهديدات روز است و به تبع آموزش‌هاي لازم براي مقابله با گروه‌هاي تروريستي نيز در آموزش‌هاي ما وجود دارد و نيروهاي نوهد آمادگي مقابله با گروهک‌هاي تروريستي را دارند.

احمديان مقابله با گروهک‌هاي تروريستي را يکي از تخصص‌هاي ويژه تيپ ۶۵ نوهد دانست و گفت: تهديدات و تحرکات در سطح منطقه را به خوبي و با دقت رصد مي‌کنيم و متناسب با اين تهديدات، تکنيک و تاکتيک‌هاي مناسب براي مقابله با نوع عمليات گروه‌هاي تروريستي، به نيروها آموزش داده مي‌شود.

وي در خصوص سلاح‌هاي انفرادي مورد استفاده توسط نيروهاي ويژه نيز گفت: کشور ما سال‌هاست که در تحريم قرار دارد که اين تحريم‌ها شامل نيروهاي مسلح نيز مي‌شود اما نيروهاي مسلح به خصوص نيروي زميني ارتش با توکل به خدا و با استفاده از تجارب دوران دفاع مقدس و با همکاري با مراکز علمي و تحقيقاتي تامين تجهيزات مورد نياز خود را در دستور کار قرار داده‌اند و با ابداع سلاح‌هاي مختلف در حوزه رزم انفرادي و تجهيزات ديد در شب و روز و همچنين تجهيزات حفاظت در مقابل سلاح‌هاي شيميايي و ضد کلوبي به جايي رسيده‌ايم که نياز يگان‌هاي عملياتي به خوبي تامين مي‌شود.

فرمانده تيپ ۶۵ نوهد تصريح کرد: نيازي به واردات سلاح و تجهيزات خارجي نداريم و ماموريت‌هاي ما با تجهيزات توليد داخل به بهترين نحو ممکن انجام مي‌شود.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar