نامه نيوز/ کريمي اصفهاني گفت: «اعلام ورود مستقل ناشي از روحيه خودبزرگ‌بيني پايداري است و اين خودبزرگ‌بيني نيز دقيقا از کوچک بودنشان ناشي مي‌شود».

دوباره نزديک انتخابات شد و جبهه پايداري شروع کردن به بهم‌زدن بازي اصولگرايان. اين طيف سياسي که تا کنون سه گزينه جليلي، فتاح و نيکزاد را در فهرست گمانه‌زني‌هاي انتخاباتي دارد اکنون ديگر رسما اعلام ليست مستقل مي‌گويد. مصداق اين مدعا مصاحبه اخير فاطمه آليا، عضو جبهه پايداري با «برنا» است که مي‌گويد: «احزاب بايد معيارها، گفتمان و برنامه‌هاي خود را مطرح کنند و نزديک انتخابات هم که مي‌شود، براساس آن با هم ائتلاف کنند. در نهايت ممکن است جبهه پايداري با توجه به معيار‌هاي خودش مستقلا ليست بدهد».
در عين حال خبر‌هايي ازتلاش پايداري براي جلب حمايت چهره‌هاي موثر در جريان اصولگرا از جمله صادق محصولي و آيت‌الله مصباح يزدي به گوش مي‌رسد. حال بايد منتظر ماند و ديد که پايداري در اين راه چقدر موفق خواهد بود.
احمد کريمي اصفهاني، فعال سياسي اصولگرا البته هيچ شانسي را براي آنان متصور نيست. او در گفت‌وگويي با «نامه نيوز» گفت: «اينکه به تنهايي و مستقل وارد مي‌شويم فقط يک شعار است».
او با تاکيد بر اينکه «جبهه پايداري حتي در درون جريان اصولگرايي هم وزن قابل توجهي ندارد» گفت: «اعلام ورود مستقل ناشي از روحيه خودبزرگ‌بيني آن‌ها است و اين خودبزرگ‌بيني نيز دقيقا از کوچک بودنشان ناشي مي‌شود».

اين فعال سياسي اصولگرا در ادامه گفت: «شايد اين حرف‌ها تکراري باشد، اما لازم است توجه داشته باشيم که رياست جمهوري يک کار فردي است و نه جمعي. به اين معنا که رئيس جمهور بايد يک وسعت ديد بالايي داشته باشد و پايداري و چهره‌هايش داراي چنين توانايي و جايگاهي نيستند. اين طيف قادر نيست که حرکتي کرده و جامعه رابه سوي خود بکشد. حتي اگر فرض کنيم که چنين توفيقي داشته باشد که نخواهد داشت، در اداره کشور توفيقي نخواهد داشت».
وي افزود: «به نظر من اين‌ها با ورود به انتخابات بيشتر در حال اذيت کردن خودشان هستند وقبلا هم همين کار را کرده‌اند.»
کريمي اصفهاني خاطر نشان کرد: «مساله قابل توجه ديگر نيز اين است که همين شعار ما مستقل وارد مي‌شويم، نوعي سهم‌خواهي و ابزار چانه‌زني در ميان ديگر طيف‌هاي اصولگرا است. اگر نه خودشان هم مي‌داند که چنين جايگاه و امکان توفيقي ندارند.»
اين فعال سياسي اصولگرا در پاسخ به اين پرسش که حمايت افرادي مثل آيت الله مصباح يزدي در توفيق اين طيف چقدر موثر است؟ گفت: «ملاقات با آيت الله مصباح که موضوع جديدي نيست. پايداري اصلا از همين جا شروع شد و تا مدت‌ها توانسته بود که حول محور آقاي مصباح باشد. البته الان براي من روشن نيست که بازهم توانسته حمايت ايشان را جلب کند يا خير. به هر حال فکر نمي‌کنم که اين نوع ملاقات‌ها و حتي حمايت‌ها تاثيري در وضعيت آنان داشته باشد».
وي در پاسخ به پرسش ديگري مبني بر اينکه کداميک از سه گزينه آنان (جليلي، فتاح و نيکزاد) شانس بيشتري براي موفقيت دارد؟ گفت: «يکي از ضعف‌ها و مشکلات پايداري همين محدود نگري است. به نظر من وضعيت اين افراد مشخص است. حداقل روشن است که آقاي جليلي به عنوان جدي‌ترين گزينه آنان توانمندي لازم رابراي رياست جمهوري ندارد. اين‌ها نام او را مطرح کرده و او هم ناگزير مي‌شود که وارد شود و بيشتر اذيت مي‌شود. آقاي فتاح هم که هنوز نپذيرفته وارد ميدان شود».
وي همچنين درباره اينکه کدام يک از اين گزينه‌ها قادر است بدنه راي احمدي‌نژاد را جلب کند؟ گفت: «احمدي‌نژاد اصلا هيچ محل اعرابي در اين مملکت ندارد. بعد از آن کارها ديگر اقبال و اثرگذاري ندارد. شايد خودش فکر کند که دارد و بخشي از جامعه که از نظر معيشتي مشکلاتي دارد به خاطر آن سياست هدفمندي که بسيار هم غلط بود، هنوز به او مايل باشند، اما به طور کلي جايگاهي ندارد.»
کريمي اصفهاني تاکيد کرد: «احمدي‌نژاد نه مطرح است و نه توان اين را دارد که در توفيق طيفي موثر باشد. اگر کسي قرار است مطرح باشد بايد با ولايت همراهي داشته باشد. مردم فراموش نکرده‌اند که او بيشترين اخطارها را گرفت و دو نفر از نزديکانش که بار‌ها گفت يک روح در چند بدن هستند، از کساني بودند که همين الان هم اگر مشخص شود، چه کار کرده‌اند ديگر احمدي‌‎نژاد از خجالت نمي‌تواند از خونه بيرون آيد».

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar