ايسنا/ رئيس سازمان پدافند غيرعامل کشور گفت: رويکرد کلي ما حمايت از دولت در برابر فشار همه جانبه دشمن است و اعتقاد داريم در شرايط کنوني نبايد به دنبال مچ‌گيري و تضعيف يکديگر باشيم.

سردار غلامرضا جلالي در نشست توجيهي برگزاري هفته نکوداشت پدافند غيرعامل با اشاره به برنامه‌هاي برگزاري هفته پدافند غيرعامل اظهار کرد: با توجه به شيوع ويروس کرونا و در نظر گرفتن اين احتمال که با آغاز فصل سرد شيوع اين ويروس افزايش پيدا کند، در تمامي برنامه‌ها رويکرد اصلي استفاده از ظرفيت‌هاي فضاي مجازي و ارتباطات از راه دور است تا ضمن گراميداشت اين هفته، شيوه‌نامه‌هاي ستاد ملي مقابله با کرونا به دقت اجرا شود.

وي تاکيد کرد: راهبرد اصلي دشمن همچنان «فشار همه جانبه» مادون جنگ نظامي است و نگاه و رويکرد رهبري تاکيد بر «ايستادگي» و «مقاومت فعال» است و پدافند غيرعامل نيز تلاش دارد تا نقش و کارکرد خود را مطابق با اين راهبرد کلان در مسير ساختن ايران قوي تبيين کند.

رئيس سازمان پدافند غيرعامل کشور با تاکيد بر اينکه هوشيارسازي مسئولان در برابر تهديدات از جمله اصول کليدي برنامه‌هاي هفته پدافند غيرعامل امسال است، افزود: در تلاشيم تا در برنامه‌هاي امسال وجهه کارآمدي و اثربخشي پدافند غيرعامل را بيش از گذشته براي عموم جامعه و نخبگان تبيين کنيم.

جلالي با تاکيد بر اينکه بخش عمده‌اي از ماموريت‌ها و وظايف سازمان پدافند غيرعامل از طريق بدنه دولت و دستگاه‌هاي اجرايي کشور محقق مي‌شود، ادامه داد: رويکرد کلي ما حمايت از دولت در برابر فشار همه جانبه دشمن است و اعتقاد داريم در شرايط کنوني نبايد به دنبال مچ‌گيري و تضعيف يکديگر باشيم.

جلالي با بيان اينکه شعار اصلي هفته پدافند غيرعامل امسال «مقاومت فعال، تاب آوري حيرت انگيز؛ ايران قوي» است، يادآور شد: در ايام هفته پدافند غيرعامل شعارهاي «نهادينه‌سازي مصونيت در زيرساخت‌ها با تفکر بسيجي، روحيه جهادي و عمل انقلابي»، «پدافند زيستي، مرزباني زيستي و ارتقاي ساختار دفاع بيولوژيک»، «پدافند سايبري، ملي سازي فضاي مجازي در مسير حکمراني سايبري بومي»، «پدافند مردم محور، خانواده آماده، جامعه مستحکم»، «پدافند شهري، زيرساخت هاي ايمن؛ شهرهايي امن»، «پدافند شيميايي؛ آينده‌اي قدرتمند در امتداد گذشته‌اي پرافتخار» و «اقتصاد مقاومتي، جهش توليد و پيروزي در جنگ اقتصادي» در نظر گرفته شده است.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar