تسنيم/ نماينده مردم نجف‌آباد در مجلس جزئيات جلسه متقاضيان استيضاح زنگنه وزير نفت در دفتر قاليباف را تشريح کرد.

ابوالفضل ابوترابي نماينده مردم نجف آباد در مجلس شوراي اسلامي در گفت‌وگو با تسنيم، در تشريح روند طرح استيضاح بيژن زنگنه وزير نفت در مجلس، اظهار داشت: هفته گذشته متقاضيان استيضاح وزير نفت براي بررسي اين موضوع جلسه‌اي در دفتر آقاي قاليباف رئيس مجلس برگزار کردند.

وي با بيان اينکه وزير نفت نيز در اين جلسه حضور داشت، افزود: در اين جلسه متقاضيان استيضاح سوالات و محورهاي استيضاح را مطرح کردند و وزير توضيحاتي را پيرامون موضوعات استيضاح مطرح کرد.

ابوترابي با بيان اينکه پس از استماع توضيحات زنگنه متقاضيان اعلام کردند که از توضيحات وي قانع نشده‌اند و استيضاح پابرجاست، ادامه داد: بنابراين نمايندگان بر ادامه پيگيري استيضاح تاکيد کردند و امضا‌هاي خود را پس نگرفتند و همچنين خواستار مطرح شدن  اين طرح در کميسيون انرژي و جلسه علني مجلس هستند.

نماينده مردم نجف آباد در مجلس در تشريح محورهاي استيضاح وزير نفت، بيان داشت: ضعف در ديپلماسي انرژي، عدم استفاده از ظرفيت‌هاي داخلي براي پيشبرد طرح‌هاي نفتي، عدم توسعه صنايع پايين دستي نفت، عدم بکارگيري شيوه‌هاي مقابله با تحريم، نحوه مديريت و نداشتن کارآيي لازم و ناتواني در حل مشکلات، سقوط جايگاه ايران در حوزه نفت دنيا از دوم به جايگاه پنجم، نداشتن استاندارد توسعه ظرفيت پالايشگاه و پتروپالايشگاه، اعتقاد خاص به خام‌فروشي، حذف کارت سوخت و بازگشت مجدد آن با هزينه کلان و همچنين تأخير در  توسعه پارس جنوبي از جمله محورهاي استيضاح وزير نفت است.

به گزارش تسنيم، ابوالفضل ابوترابي نماينده نجف آباد در مجلس پيش از اين در گفت‌وگو با تسنيم، همچنين از طرح شکايت بيش از 200 تن از نمايندگان از بيژن زنگنه وزير نفت با موضوعيت ترک فعل وزير خبر داده بود.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar