ایرنا/ معاون سیاسی وزیر کشور با اشاره به این که امروز کل جهان شاهد قلدری و یکجانبه‌گرایی آمریکای ترامپ است، گفت: وجه اشتراک اصلی دولتمردان آمریکا دشمنی با ایران است، تفاوت معناداری وجود ندارد که کدام یک به عنوان رییس جمهوری آتی آمریکا انتخاب شوند سیاست کلان ایران صبر استراتژیک است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، جمال عرف افزود: طبق حقوق بین الملل، تمام تحرکات و اقدامات و مواضع آمریکا درباره موضوع تحریم‌ها و مکانیسم ماشه و فشار به کشورهای جهان برای پیروی از تکروی های آمریکا غیر قانونی، ظالمانه و مصداق تبعیت آمریکا از قانون جنگل است، اما طبق منطق زور و تحمیل و قدرت، آمریکا همه کشورهای جهان را مورد تحمیل و فشار قرار می دهد تا قانون جنگل را در جهان امروز برپا کند.

عرف اظهار داشت: همه کشورهای جهان به این تکروی و قلدری آمریکا باور دارند اما به هر حال بر اساس منطق قدرت، برای برقراری ارتباط و توسعه مناسبات با ایران، تحت فشار امریکا قرار می‌گیرند که این مورد را به وضوح حتی در اعاده اموال و منابع کشور که نزد برخی کشورهاست، شاهد بوده‌ایم.

وی افزود: در موارد عدیده برخی کشورها به صراحت اعتراف کرده‌اند که حقانیت ایران را برای بهره‌مندی از اموال و منابعش پذیرفته‌اند، اما به واسطه زورگویی و فشار آمریکا نمی‌توانند حقوق مردم ایران را مسترد کنند.

معاون سیاسی وزیر کشور خاطر نشان کرد: بنا به تعبیر مقام معظم رهبری به امید خدا بعد از دوران عسر، دوران یسر خواهد بود، بر ضرورت افزایش تلاش‌ها و مساعی همه دست‌اندرکاران و مدیران نظام به منظور حل مشکلات کشور و نیز بسیج همه امکانات و منابع کشور برای رفع مسائل حوزه های صنعتی و کارگری کشور تأکید کرد.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar