نماد آخرین خبر
  1. برگزیده
سیاسی

واعظی: رئیس جمهور کرونا بگیرد کشور لطمه می‌خورد

منبع
ايلنا
بروزرسانی
واعظی: رئیس جمهور کرونا بگیرد کشور لطمه می‌خورد

ايلنا/ رئيس دفتر رئيس‌جمهور تاکيد کرد: خون مقامات از مردم رنگين‌تر نيست، اما ترديد نکنيد اگر رئيس‌جمهور ۱۴ روز يا ۲۱ روز بخواهد در منزلش بماند قطعا به کشور و تصميم‌گيري‌ها لطمه وارد مي‌شود.

محمود واعظي در گفت‌وگو با ايلنا، درباره اينکه دفعه گذشته که وزير پيشنهادي صمت معرفي شد رئيس‌جمهور در جلسه رأي اعتماد وي حاضر نشد و پس از آن موجي از انتقادها را به همراه داشت و اينکه آيا احتمال دارد وي اين بار در جلسه رأي اعتماد رزم حسيني حاضر شود، گفت: بارها گفته‌ شده است براي مقام‌هاي کشور ستاد ملي مبارزه با کرونا بر اساس حساسيت مسئوليت‌شان دستورالعمل‌هايي را ابلاغ کرده است؛ البته اين به معناي آن نيست که خون يک مقام رنگين‌تر از مردم عادي ما است. 

رئيس دفتر رئيس‌جمهور تاکيد کرد: سلامتي همه ايرانيان خواه رئيس‌جمهور، وزير و يا يک فرد معمولي باشد، براي ما مهم است. 

وي ادامه داد: مثلا اگر من مبتلا شوم و به اجبار ۱۴ الي ۲۱ روز در منزل بمانم، ممکن است اتفاق خاصي نيفتد و يا به کشور لطمه‌اي وارد نشود اما ترديد نکنيد اگر رئيس‌جمهور ۱۴ روز يا ۲۱ روز بخواهد در منزلش بماند قطعا به کشور و تصميم‌گيري‌ها لطمه وارد مي‌شود؛  بر اين اساس آقاي رئيس‌جمهور بارها گفتند «اگر من به عنوان رئيس ستاد ملي مبارزه با کرونا دستورالعمل‌هاي ابلاغي را رعايت نکنم چگونه بايد انتظار داشته باشم که ديگران حرفم را رعايت کنند» بنابراين فرمان‌پذير ستاد است. 

واعظي خاطرنشان کرد: در حال حاضر آقاي رئيس‌جمهور که خودشان تصميمي نمي‌گيرند، ايشان بر اساس دستور‌العمل‌هاي ستاد ملي مبارزه با کرونا، وزارت بهداشت و کميته‌هاي مختلف که براي مقام‌ها ستورالعمل نوشته‌اند، عمل مي‌کنند.

وي يادآور شد: بر اساس ابلاغيه‌اي که براي مجلس ارسال شده است؛ آقاي رئيس‌جمهور تا زماني که شرايط اين‌گونه است و دستورالعمل اين است و وزارت بهداشت تغييري در آن ندهد،  همين روال را دنبال مي‌کند.

رئيس دفتر رئيس‌جمهور در پاسخ به سوالي مبني بر اين‌که آيا نمي‌شود مانند ساير جلسات اين روزهاي رئيس‌جمهور جلسه رأي اعتماد را هم به صورت ويدئوکنفرانس برگزار کنند، گفت: بستگي به سياست خود هيات رئيسه دارد اگر آن‌ها بخواهند امکان‌پذير است.

وي تاکيد کرد: براي آقاي رئيس‌جمهور وزير پيشنهادي با اهميت است و علاقمند هستند وزيري که پيشنهاد داده‌اند رأي بيارود.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره