نماد آخرین خبر
  1. برگزیده
سیاسی

گزارش ظریف از سفر به مسکو

منبع
فارس
بروزرسانی
گزارش ظریف از سفر به مسکو

فارس/ وزير امور خارجه جمهوري اسلامي ايران در پايان سفرش به مسکو گفت که درباره سوريه، افغانستان و برجام با همتاي روس خود به گفت و گو پرداخته و افزود: با توجه به شرايط منطقه و اوضاع بين المللي به گفت و گوهاي مستمر با دوستان روس نياز داريم.

محمدجواد ظريف وزير امور خارجه جمهوري اسلامي ايران در پايان سفر يک روزه اش به مسکو در گفت و گويي به تشريح اهداف اين سفر پرداخت و عنوان کرد: ما با توجه به شرايط منطقه و شرايط بين المللي و هم در خصوص روابط دوجانبه به گفت و گوهاي دائمي و مستمر با دوستان روس نياز داريم.

وي افزود: اين سفر اين فرصت را فراهم کرد. درباره سوريه بايد گفتگو کرده و مواضع را هماهنگ مي کرديم. در خصوص افغانستان هم به همين شکل و همينطور درباره برجام و نقشي که روسيه در اين فاصله در شوراي حکام و شوراي امنيت ايفا کرده است.

وزير خارجه بيان کرد: در سه چهار ماه گذشته شاهد بوديد من دو بار و اين سومين بار بود به روسيه سفر کردم، براي هماهنگي نزديک مواضع و در اين حرکت بسيار موفقي که هم در شوراي حکام و هم شوراي امنيت داشتيم.

وزير خارجه با بيان اينکه اين گونه فرصت ها، فرصت هاي بسيار خوبي براي گفت و گو است، اظهار داشت: روسيه هم کشور همسايه، هم عضو دائم شوراي امنيت و هم از دوستان راهبردي ايران است و معتقدم اين گفتگوها مورد نياز دو کشور است و انشالله ادامه خواهد يافت.

به گزارش فارس، ظريف را در اين سفر سيد عباس عراقچي معاون سياسي وزير امور خارجه همراهي مي کرد و در مدت حضور در مسکو با سرگئي لاوروف همتاي روس خود ديدار و در پايان در نشست خبري مشترک به تشريح مذاکرات پرداخته و به سوالات خبرنگاران پاسخ داد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره