نماد آخرین خبر

مهاجری: سونامی کاندیداهای اصولگرایی در راه است

منبع
برنا
بروزرسانی
مهاجری: سونامی کاندیداهای اصولگرایی در راه است

برنا/ يک فعال سياسي گفت: از حالا به بعد، سونامي حضور کانديداهاي اصولگرا براي انتخابات 1400 رخ خواهد داد.
 
«محمد مهاجري»، فعال سياسي، درباره جلسات جريان اصولگرايي براي انتخابات 1400 به برنا گفت: هنوز زود است که در اين باره صحبت کرد به نظر مي‌رسد از حالا به بعد، سونامي حضور کانديداهاي اصولگرا براي انتخابات 1400 رخ خواهد داد. به بياني ديگر تعداد بيشتري از اين کانديداهايي که مطرح هستند، اعلام آمادگي خواهند کرد. نبايد در اين باره که اصولگرايان چه زماني بر سر کانديداي نهايي به جمع‌بندي خواهند رسيد، عجله کرد.

او درباره چهره‌هاي نظامي که به عنوان کانديدا معرفي و يا گمانه‌زني مي‌شوند، نيز بيان کرد: بنده بر اين باورم رئيس جمهور آينده بايد حتما فردي باشد که بتواند دولت کارآمد تشکيل دهد، تشکيل دولت کارآمد نيز مستلزم آن است که بتواند با همه نهادهاي درون نظام نه صرفا قوه قضائيه و قوه مقننه، بلکه با همه نهادهاي خارج از دولت، تعامل خوبي داشته باشد. 

اين چهره سياسي اضافه کرد: همچنين دولت آينده بايد با نهادهاي پرقدرت اقتصادي و نهادهاي نظامي ارتباط و تعامل خوبي داشته باشد در اين صورت مي‌توان، انتظار يک دولت کارآمد را داشت؛ به همين دليل بنده از گزينه کانديداي نظامي استقبال مي‌کنم.

 مهاجري در پاسخ به اين سوال که آيا انتخابات رياست جمهوري سال آينده، انتخاباتي دوقطبي خواهد بود يا خير؟ تصريح کرد: خير بنده، دوقطبي بودن انتخابات آينده را قبول ندارم بلکه انتخاباتي تک قطبي خواهد بود يعني انتخاباتي است که در آن، فقط اصولگرايان با يکديگر رقابت خواهند کرد. 

اين چهره سياسي با اشاره به رقابت درون جرياني اصولگرايان نيز گفت: رقابت درون جرياني اصولگرايان، يک رقابت براي وزن‌کشي خواهد بود از اين رو، اين نوع رقابت، رقابت با اصلاح‌طلبان نيست که بتوان گفت اصولگرايان به دنبال اين هستند که در يک فضاي رقابتي، رئيس جمهور انتخاب شود. انتخابات 1400، رقابت درون گروهي، اصولگرايان است اما در عين حال ممکن است اصولگرايان در روزهاي آخر به اين نتيجه برسند که تعداد آرا رئيس جمهور منتخب، خيلي پايين نباشد. 

او عنوان کرد: از اين رو ممکن است ائتلافي هم بين بخش‌هايي از اصولگرايان رخ دهد تا تعداد آرا فرد برگزيده، قابل قبول‌تر باشد.

مهاجري با بيان اينکه رقابت درون جرياني اصولگرايان به شکست منجر نخواهد شد، افزود: به هر حال بايد رقيبي حضور داشته باشد که اصولگرايان با آنها رقابت کنند چراکه اصلاح طلبان نه پايگاه اجتماعي  و نه کانديداي رأي آور  دارند و نه بدنه اجتماعي اصلاح‌طلبان با آنها، همراهي خواهند کرد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره

دانلود اپلیکیشن آخرین خبر