نماد آخرین خبر
  1. برگزیده
سیاسی

تحلیل واعظی از کنش‌های ناکام آمریکا در شورای امنیت

منبع
ميزان
بروزرسانی
تحلیل واعظی از کنش‌های ناکام آمریکا در شورای امنیت

ميزان/ رييس دفتر رييس جمهور در صفحه اينستاگرام خود نوشت: جامعه جهاني و شوراي امنيت به درخواست ترامپ پشت کرد و لذا قطعنامه ۲۲۳۱ به قوت خود باقي است و اواخر مهر ماه تحريم تسليحاتي از ايران برداشته مي‌شود.

محمود واعظي در صفحه اينستاگرامي خود نوشت: خبرنگاران روز چهارشنبه، خواستار تحليل آن چيزي بودند که در روز‌هاي اخير بر سر ترامپ آمد. واقعيت اين است که گره زدن مسائل تبليغاتي با مسائل سياسي، نتيجه‌اش مي‌شود هماني که ترامپ و پمپئو در تلاش‌هاي بي‌ثمرشان بر سر باز گرداندن تحريم‌هاي تسليحاتي ايران مشاهده کردند.
 
يک ماه تمام وقت خود را هدر دادند تا کشور‌ها و نهاد‌هاي بين‌المللي را بر عليه ايران با خود همراه کنند، اما گويا ناخواسته براي برجام تبليغ کردند، تا يک بار ديگر از زبان سران دنيا بشنوند که سندي بهتر از برجام در ارتباط با فعاليت‌هاي هسته‌اي ايران وجود ندارد.

هر چند ماشه‌اي که ترامپ و پمپئو دنبالش بودند جهت ابزارسازي براي بهبود وضعيت ترامپ در انتخابات داخلي اين کشور بود، اما نه تنها اين ابزار مطابق خواسته‌شان عمل نکرد، که با مواضع روشن و شفاف سران کشور‌ها درباره قطعنامه ۲۲۳۱، نتيجه عکس هم داد.
 
جامعه جهاني و شوراي امنيت به درخواست ترامپ پشت کرد و لذا قطعنامه ۲۲۳۱ به قوت خود باقي است و اواخر مهر ماه تحريم تسليحاتي از ايران برداشته مي‌شود.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره