نماد آخرین خبر
  1. برگزیده
سیاسی

سفیر تاجیکستان به وزارت امور خارجه احضار شد

منبع
ايرنا
بروزرسانی
سفیر تاجیکستان به وزارت امور خارجه احضار شد

ايرنا/  سفير تاجيکستان در تهران در پي پخش طرح اتهامات کذب و مغرضانه عليه جمهوري اسلامي ايران در يک سريال در تلويزيون دولتي اين کشور، توسط رييس اداره آسياي مرکزي به وزارت امور خارجه احضار شد.

به گزارش اداره کل اطلاع‌رساني و امور سخنگويي وزارت امور خارجه، ‎در پي پخش يک سريال به اصطلاح مستند در تلويزيون دولتي تاجيکستان و طرح اتهامات کذب و مغرضانه عليه جمهوري اسلامي ايران، بعد از ظهر امروز جمعه سفير اين کشور در تهران توسط رييس اداره آسياي مرکزي به وزارت امور خارجه احضار و مراتب اعتراض شديد جمهوري اسلامي ايران نسبت به اتهامات بي اساس وارده و رفتار غيرمسئولانه تلويزيون دولتي تاجيکستان به وي ابلاغ شد. 

در اين ديدار تأکيد شد: جمهوري اسلامي ايران خواهان روابط دوستانه، برادرانه و مبتني بر احترام متقابل با تاجيکستان است، اما استمرار اينگونه رفتارها از سوي دولت آن کشور، خلاف قواعد روابط دوستانه بوده و دولت تاجيکستان بايد به تبعات چنين رفتارهايي توجه داشته باشد. 

در گفت‌وگو با سفير تاجيکستان همچنين تصريح شد: جمهوري اسلامي ايران انتظار دارد دولت تاجيکستان نسبت به تصحيح رويکرد خود به ويژه در توقف تبليغات دروغين عليه جمهوري اسلامي ايران در تلويزيون آن کشور اقدام کند. 

سفير تاجيکستان نيز در اين ديدار اظهار داشت که مراتب اعتراض جمهوري اسلامي ايران را در اسرع وقت به دولت متبوع خود منتقل خواهد کرد.

شايان ذکر است اين دومين بار طي هفته جاري است که سفير تاجيکستان در رابطه با موضوع فوق به وزارت امور خارجه احضار و مراتب اعتراض شديد جمهوري اسلامي ايران به وي ابلاغ مي‌شود.

سفير تاجيکستان پيش از اين توسط دستيار وزير و مديرکل اوراسياي وزارت امور خارجه‌ احضار شده بود.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره