نماد آخرین خبر

آماری به یادماندنی از اقتدار پدافند هوایی

منبع
صدا و سيما
بروزرسانی
آماری به یادماندنی از اقتدار پدافند هوایی

صدا و سيما/ مشاور فرمانده نيروي پدافند هوايي ارتش با اشاره به نقش پدافند هوايي آجا در دوران دفاع مقدس گفت: پدافند هوايي ۲ هزار و ۸۸۷ روز جنگ ۲۴ ساعته در دوران جنگ تحميلي داشت.

 امير سرتيپ دوم قاسم فراوان، مشاور فرمانده نيروي پدافند هوايي ارتش درباره اقدامات ارتش جمهوري اسلامي ايران در دوران دفاع مقدس اظهار داشت: ارتش جمهوري اسلامي عملکرد قابل قبولي را در دوران دفاع مقدس از خود بر جاي گذاشت.
وي با بيان نقش آفريني ارتش از اولين روز‌هاي جنگ تحميلي و حضور خلبان‌هاي شجاع در خط مقدم جنگ در خوزستان افزود: پدافند هوايي ۲ هزار و ۸۸۷ روز جنگ ۲۴ ساعته را در دوران دفاع مقدس از خود برجاي گذاشته است. پدافند در همان روز‌ها خدمات بي بديلي از خود بر جاي گذاشت و در سه فاز بازدارندگي، بازپسگيري مناطق و تنبيه متجاوز ايفاي نقش کرد.
امير سرتيپ دوم فراوان گفت: ما زيرساخت‌هاي حساس کشور را از گزند حملات دشمن حفظ کرديم. به غير از مواردي که دشمن ناجوانمردانه اقدام مي‌کرد بقيه موارد حملات دشمن به سرعت خنثي مي‌شد.
وي با بيان اينکه سامانه اسکاي گارد ارتش در دوران دفاع مقدس همواره فعال بوده؛ عنوان داشت: ما مسير صادرات و واردات نفت و کالا‌ها و خدمات را حفظ کرديم و اين در سايه هم افزايي نيرو‌هاي مسلح و خصوصا پدافند هوايي ارتش بود.
امير سرتيپ دوم فراوان با بيان اينکه پدافند هوايي ارتش با سامانه پدافندي شوروي آن زمان ارتش صدام مقابله مي‌کرد يادآور شد: سال اول جنگ دشمن مستاصل از درگيري هوايي با ما بود. همچنين آسمان براي عبور و مرور هواپيما‌ها باز کرديم و در جبهه‌هاي جنگ نيز نقش بي بديلي در عمليات‌هايي مانند مرواريد داشتيم.
مشاور فرمانده نيروي پدافند هوايي ارتش افزود: ارتش جمهوري اسلامي امنيت خليج فارس را تا حد امکان تامين کرده بود. در جبهه‌هاي جنگ پدافند ارتش شرايط را مديريت مي‌کرد و ده‌ها هواپيماي دشمن در انهدام ماشين جنگي دشمن نابود شد.
امير سرتيپ دوم فراوان با تاکيد بر حضور پر حجم هواپيما‌هاي دشمن در عمليات طريق القدس و فتح المبين بيان کرد: ما بايد در اين عمليات‌ها هواپيما‌ها و موشک‌هاي دشمن را منحرف مي‌کرديم و همين کار را انجام داديم.
وي عنوان داشت: ما پيروز نبرد با دشمن بعثي بوديم و خلبان‌هاي شجاع ما در عمليات‌هاي فتح المبين و بيت المقدس شجاعت زيادي از خود نشان دادند. پدافند ارتش در عمليات فتح المبين موشک‌هاي هاگ را به منطقه عملياتي آوردند و اين يک دستاورد بزرگ بود.
وي با بيان اينکه سناريوي تنبيه متجاوز به خوبي توسط پدافند ما انجام شد؛ خاطرنشان کرد:گرچه دشمن حملاتش به عمق بود، اما اثرات آتش شان زياد نبود و اين به دليل عملکرد درخشان پدافند هوايي ارتش بود. ما همچنين توانستيم با وجود کمک‌هاي کشور‌هاي مرتجع منطقه و آمريکا به عراق؛ صداميان را تنبيه کنيم و صد‌ها هواپيماي دشمن را از بين برديم.
امير سرتيپ دوم فراوان گفت: حدود ۱۱۲ کتاب در خصوص اقدامات نيروي پدافند هوايي ارتش منتشر شده است.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره

دانلود اپلیکیشن آخرین خبر