نماد آخرین خبر

برنامه‌ریزی روسیه برای دیدار روحانی، پوتین و اردوغان

منبع
فارس
بروزرسانی
برنامه‌ریزی روسیه برای دیدار روحانی، پوتین و اردوغان

فارس/ «سرگئي ورشينين»، معاون وزير امور خارجه روسيه در مصاحبه با خبرگزاري روسي «تاس» گفت برنامه‌هايي براي برگزاري اجلاس حضوري سران کشورهاي ضامن روند آستانه (روسيه، ايران و ترکيه) وجود دارد اما هنوز تاريخ مشخصي براي آن تعيين نشده است.

اين ديپلمات روس در ادامه تاکيد کرد که روند آستانه مانند گذشته بااهميت است و افزود: وضعيت همه‌گيري موجود در جهان برگزاري چنين نشستي را در حال حاضر غيرممکن کرده است. اما اين روند ادامه خواهد يافت و درباره موثر بودن آن اطمينان خواهيم يافت.

پيش‌تر «محمدجواد ظريف» وزير خارجه ايران در نشست خبري مشترک با همتاي روس خود بر تعهد ايران به روند آستانه تاکيد کرده بود.

وي گفت: متعهد به روند آستانه هستيم و در گفت‌وگوهاي سياسي ژنو در خصوص کميته قانون اساسي شرکت کرده و با روسيه و ترکيه براي پيشبرد روند سياسي همکاري مي‌کنيم و روند آستانه را کماکان ادامه مي‌دهيم.

ظريف افزود: براي اينکه ساير موضوعات روند آستانه علاوه بر کميته قانون اساسي در چارچوب مذاکرات آستانه ادامه يابد با روسيه هم نظر هستيم که ضرورت احترام به تماميت ارضي و حاکميت کشورها اساسي‌ترين ضرورت در منطقه ماست و روش‌هاي مناسبي براي مقابله با تروريسم و افراطي گرايي بدون خدشه وارد کردن به تماميت ارضي کشورها و استفاده از زور وجود دارد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره

دانلود اپلیکیشن آخرین خبر