نماد آخرین خبر

تصویری دیده نشده از شهید رکن آبادی و سید حسن نصرالله

منبع
ميزان
بروزرسانی
تصویری دیده نشده از شهید رکن آبادی و سید حسن نصرالله

ميزان/ تصويري ديده نشده از شهيد رکن آبادي و سيد حسن نصرالله را به همراه متن پيام دبير کل حزب الله در پي شهادت اين شهيد بزرگوار را از نظر مي گذرانيد.

دبير کل حزب الله لبنان در تاريخ ۲۱ شهريور ۱۳۹۶ و در پي شهادت، شهيد رکن آبادي که در حادثه منا به شهادت رسيد، پيامي را منتشر کرده بود.

گفتني است، شهيد رکن آبادي از سال ۱۳۸۹ تا ارديبهشت ۱۳۹۳ سفير ايران در لبنان بود.


 
متن پيام سيد حسن نصرالله به شرح زير است:

بسم الله الرحمن الرحيم

برادران و خواهران عزيز

سلام عليکم و رحمت الله و برکاته

سلام و درود بر شما عزيزان حاضر در اين محفل مبارک که با عنوان «سفيران مقاومت» و به يادبود دو تن از مردان بزرگ مقاومت، شهيد آقايي پور و شهيد رکن آبادي گردهم آمده ايد.

لازم ميدانم از برگزاري اين مراسم تشکر کنم. چرا که هميشه بايد جانفشاني‌ها، خدمات و دستآورد‌هاي اين مردان بزرگ را به جهانيان يادآوري کرد تا بعنوان الگو و اسوه براي نسل‌هاي آينده در اين مسير، باقي بمانند.

سالگرد شهادت اين دو شهيد را به خانواده هايشان و همچنين به همه دوستداران اين دو شهيد تبريک مي‌گويم و از خداوند متعال مي‌خواهم به خانواده‌هاي محترم اين شهيدان، صبر بي پايان، اجر و کرامت در دنيا و آخرت عنايت فرمايد.

برادران و خواهران

با عنايت به خدمات طولاني و چندين ساله برادرمان، شهيد دکتر غضنفر رکن آبادي (رحمت الله عليه) در لبنان و منطقه و بمنظور اداي بخشي از حقي که ايشان بر گردن ما در لبنان دارد، برخود لازم ميدانم چند کلمه اي، بيان کنم:

آنچه من از شهيد رکن آبادي مي‌دانم اين است که ايشان مردي مومن، صالح، عالم، فرهيخته، آگاه، وفادار، صاحب بصيرت عميق و فهم گسترده و دقيق درباره تحولات، چالشها، تهديد‌ها و فرصت‌هايي بود که در لبنان و منطقه با آن مواجه بوديم.


شهيد رکن آبادي مردي مخلص، عامل، تلاشگر و مجاهد بود که شبانه روز، خستگي ناپذير تلاش مي‌کرد. او مردي شجاع بود و از مرگ و کشته شدن نمي‌هراسيد. در سال‌هاي آخر خدمتش، خطر کشته شدن در هر لحظه و هر مکاني او را تعقيب مي‌کرد. او درد‌ها و آرزو‌هاي ما را در اعماق وجودش داشت. او مردم لبنان را دوست داشت و مردم لبنان نيز او را دوست داشتند به همين علت هيچ شهر و روستايي در لبنان نبود که شهيد رکن آبادي باوجود خطر‌هاي بسيار از آن بازديد نکرده و با اهل آن ديار ديدار نکرده باشد. به زبان عربي با مردم لبنان سخن ميگفت و مردم لبنان، لهجه و سيره کلامي او را دوست داشتند.

شهيد رکن آبادي در جايگاه خود بعنوان سفير جمهوري اسلامي ايران در بيروت، آنچه را که مي‌توانست به بهترين نحو انجام داد. او بهترين نماينده نظام جمهوري اسلامي و ثابت قدم در کنار جهاد و مقاومت بود و در اين راه آمادگي داشت همه چيز خود را، حتي خون و جان خود را تقديم کند.

بله! شهيد رکن آبادي عاشق شهادت بود و در لبنان انتظار شهادت را مي‌کشيد. هنگامي که سفارت جمهوري اسلامي ايران در بيروت مورد عمليات تروريستي قرار گرفت و تعدادي از برادران و خواهران ما شهيد شدند و خون لبناني و ايراني در آن مکان درهم آميخته شد، شهيد رکن آبادي نيز نزديک بود به دست دو عمله تکفيري به فيض شهادت نائل شود، اما خداوند متعال نخواست تا شهيد رکن آبادي بدست آن دو عمله تکفيري شهيد شود، بلکه خواست خداوند بر اين تعلق گرفت که ايشان بدست حاکمان و سرکردگان آن دو عمله تکفيري به شهادت برسد تا انگشت اتهام به دليل کثرت جرم و جنايت‌هاي حکام سعودي همواره بسوي آن‌ها باقي بماند.

رکن آبادي دو سال قبل در فاجعه منا به شهادت رسيد و نام ايشان در جمع شهداي منا با قوت مطرح شد و شهادت او، معاني، دلالتها، شرايط و ويژگي‌هاي خاص خود را يافت و همواره انگشت اتهام را بسوي حکام سعودي باقي گذاشت.

از خداوند متعال براي اين دو شهيد عزيزمان، رکن آبادي و آقايي پور، رحمت و علو درجات و همنشيني با رسول خدا (ص) و اهل بيت اطهارش را مسئلت مي‌نمايم و از خداوند مي‌خواهم تا شهادت در اين مسير را روزي ما کند.

ان شاءالله

سيد حسن نصرالله

سه شنبه ۲۱ ذي الحجه ۱۴۳۸ هجري قمري

مصادف با ۲۱ شهريور ۱۳۹۶

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar

دانلود اپلیکیشن آخرین خبر