نماد آخرین خبر
  1. برگزیده
سیاسی

واکنش جانشین فرمانده ارتش به پیشنهاد آمریکا برای مذاکره با ایران

منبع
مهر
بروزرسانی
واکنش جانشین فرمانده ارتش به پیشنهاد آمریکا برای مذاکره با ایران

مهر/ جانشين فرمانده کل ارتش با بيان اينکه وقتي که دشمن از مذاکره حرف مي زند به اين معناست که توانمندي هاي ما اثر گذار است و در رفتار دشمن تغيير ايجاد مي کند، گفت: امروز اين توانمندي ها در واقع تحقق وعده خدا بر ملت ايران است که سختي ها را تحمل کرده و به مرحله خودکفايي رسيده است.

امير «محمدحسين دادرس» جانشين فرمانده کل ارتش در آيين افتتاحيه دوره هشتم دکتراي فرماندهي عمليات مشترک و مرکب و دوره سي و يکم کارشناسي ارشد مديريت دفاعي دافوس آجا که امروز(شنبه) برگزار شد، با اشاره به تحريم هاي همه جانبه کشورمان، گفت: امروز شاهد تحريم هاي ظالمانه عليه کشور مان هستيم که البته عبور از آن با فرهنگ مقاومت و ايستادگي به راحتي ممکن است.

وي با اشاره به حوادث کربلا و شهادت امام حسين (ع) و ياران با وفايش، اظهار داشت: در صحراي کربلا ما شاهد اوج ايثار، از خود گذشتگي و مقاومت هستيم، امام حسين (ع) با انتخاب خودش جايگاه والاي انسان خداجو را نشان دادند و عمل امام حسين(ع) به اين تکليف موجب ماندگاري اسلام شد.

جانشين فرمانده کل ارتش همچنين با اشاره به تحريم هاي همه جانبه کشورمان و پيشرفت هاي که با وجود محدوديت ها به دست آمده است، گفت: در طول تاريخ نداريم ملت و جامعه اي را که در آسايش به کمال برسد، تحريم از روز اول انقلاب با ما بوده و اگر نبود ما شاهد اين پيشرفت ها نبوديم.

امير دادرس گفت: امروز تجهيزات ايران استيجاري و خريداري شده از ديگران نيست، اين پيشرفت ها نتيجه ايستادگي، مقاومت و تحريم هاي دشمنان است، زيرا تحت تحريم تسليحاتي ايران مجبور شديم خودمان تسليحات مورد نياز را توليد کنيم.

وي با بيان اينکه انقلاب اسلامي متاثر از نهضت عاشورايي امام حسين(ع) است، گفت: قيام امام حسين(ع)  در راستاي انسان سازي و تکامل بشريت بوده است و ما بايد با تاسي از اين مکتب متعالي کار را پيش ببريم. ما بايد فرهنگ استقامت را از نهضت عاشورا بگيريم، چراکه در نهضت عاشورا تکليف به عمل پاداش ماندگاري مکتب اسلام را در پي داشت.

جانشين فرمانده کل ارتش تاکيد کرد: از ابتداي انقلاب اسلامي، تحريم بوديم و اگر اين تحريم ها نبود ما به مرحله اراده و تدبير نمي رسيديم و شاهد پيروزي هاي بزرگ امروز نبوديم.

امير دادرس گفت: امروز برخي از کشورهاي منطقه داراي تجهيزات مدرني چون اف ۳۵ و سامانه هاي پدافندي پيشرفته هستند، اما اين تجهيزات براي آنان اقتدار و عزت نياورده است و مي بينيم که آنها را گاو شيرده خطاب مي کنند و بيان سران کفر براي آنان اينگونه است که مي گويند آنها يک‌هفته بدون حضور ما قادر به بهره گيري از تجهيزات نيستند.

وي خاطرنشان کرد: اگرچه ما امروز اف ۳۵ نداريم، اما تجهيزاتمان عاريتي نيست و ما توانسته ايم با تدبير تحريم ها را به فرصتي براي پيشرفت تبديل کنيم و به مرحله ابتکار و خودکفايي در ساخت تجهيزات مختلف دفاعي دست يابيم و تجهيزاتمان امروز اقتدار آفرين است. کشورهاي منطقه امروز با وجود تجهيزات مدرن استقلال ندارند و در راستاي منويات استکبار جهاني حرکت مي کنند.

جانشين فرمانده کل ارتش با بيان اينکه در نيروي زميني آنچه که نياز داريم را توليد مي کنيم، تصريح کرد: از تانک، توپ، بالگرد، موشک هاي زمين به زمين و موشک هاي کوتاه بُرد را در داخل مي سازيم. موشک هاي مختلف، بالگردهاي با کيفيت بالا مي سازيم و نيروهاي خلاق و خدا محور ما امروز پاسخگوي تهديدات هستند.

امير دادرس ادامه داد: در نيروي هوايي ما جت تمام ايراني را ساختيم که چند روز پيش از خط توليد آن بازديد و مشاهده کردم که نيروي هوايي يک نيروي توانمند، متخصص، يکدست و آماده است.

وي با اشاره به پيشرفت هاي کشور در حوزه پدافند هوايي، گفت: ما در حوزه پهپاد نه تنها از دنيا عقب نيستيم بلکه به دستاوردهايي در اين رابطه دست يافته‌ايم که گفتن آن ممکن است به مصلحت نباشد و تجهيزات مدرني داريم که شايد در برخي حوزه ها از سطح دنيا نيز بالاتر باشد و از همه مهمتر اينکه هدايت آن بر عهده خودمان است.

جانشين فرمانده کل ارتش افزود: نيروي پدافند هوايي ما امروز از رادارها و تجهيزات پدافند بسيار توانمندي برخوردار است و نيروي دريايي ما امروز اقيانوس ها را مي پيمايد و از زيرسطح هاي بسيار توانمندي برخوردار است که توسط نيروهاي داخلي متکي به خدا انجام شده است.

امير دادرس با بيان اينکه وقتي که دشمن از مذاکره حرف مي زند به اين معناست که توانمندي هاي ما اثر گذار است و در رفتار دشمن تغيير ايجاد مي کند، گفت: امروز اين توانمندي ها در واقع تحقق وعده خدا بر ملت ايران است که سختي ها را تحمل کرده و به مرحله خودکفايي رسيده است.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره