نماد آخرین خبر

بانوی نماینده: باید نیمی از مجلس را زنان تشکیل می‌دادند

منبع
برنا
بروزرسانی
بانوی نماینده: باید نیمی از مجلس را زنان تشکیل می‌دادند

برنا/  عضو فراکسيون زنان مجلس شوراي اسلامي گفت: اگر با اين ديدگاه که نيمي از جامعه را زنان تشکيل‌ مي‌دهند، به قضيه نگاه کنيم، بايد نيمي از نمايندگان را زنان تشکل مي‌دادند.
 
«شيوا قاسمي‌پور»، عضو فراکسيون زنان مجلس شوراي اسلامي، در رابطه با نقش زنان در حوزه سياسي به برنا گفت: با توجه به اينکه زنان نيمي از جامعه را تشکيل مي‌دهند، از توان تاثيرگذاري بالايي برخوردار هستند و به خوبي مي‌توانند در پُست‌هاي مديريتي حاضر شوند، همچنان که تعدادي از زنان، نمايندگان مردم در مجلس هستند.

اين نماينده مجلس شوراي اسلامي افزود: در حال حاضر کشور اين پتانسيل و ظرفيت را دارد که رئيس‌جمهور زن داشته باشد و هيچ ايرادي در اين خصوص، وجود ندارد. اگر با اين ديدگاه که نيمي از جامعه را زنان تشکيل‌ مي‌دهند، به قضيه نگاه کنيم، بايد نيمي از نمايندگان را زنان تشکل مي‌دادند. لذا بر روي نگاه و استقبال جامعه از اين قضيه بايد کار کرد.

قاسمي‌پور در واکنش به اينکه مديريت موفق زنان رئيس‌جمهور در مورد کرونا در کشورهايي نظير نيوزلند تا چه اندازه مهر تائيدي بر مديريت موفق زنان است؟ تصريح کرد: در قضيه مديريتي نمي‌شود، نگاه جنيسيتي داشت اما يک زن مي‌تواند موفق و تاثيرگذار باشد، چراکه زنان از ويژگي‌هاي خاصي برخوردار هستند که اين ويژگي‌ها، باعث مي‌شود در مديريت موفق باشند.

اين عضو فراکسيون زنان مجلس شوراي اسلامي در پاسخ به اينکه اين فراکسيون قصد ورود به مسئله رئيس‌جمهور شدن زنان را دارد؟ گفت: اين موضوع بايد در جلسات مطرح شود و بر روي آن بحث وگفتگو شود.

قاسمي‌پور در رابطه با لزوميت پرداختن به مسائل سياسي زنان افزود: همانطور که مسائل اجتماعي زنان اهميت دارد مسائل سياسي آنها هم اهميت دارد. وقتي يک زن همزمان مي‌تواند به خوبي نقش مادري، همسري و خواهري را ايفا کند قطعا با نگاه دلسوزانه خود به جامعه، بهتر مي‌تواند، عمل کند. همچنين با توجه به تفاوت نوع گفتمان و ديدگاه زنان با مردان، زنان در حل مسائل مي‌توانند، موثرتر عمل کنند.

اين نماينده مجلس شوراي اسلامي ضمن تاکيد بر ارتقاء جايگاه زنان در سياست ادامه داد: مي‌شود جايگاه زنان را ارتقا داد و در آينده اين اقدام، صورت خواهد گرفت.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد

instagram.com/akharinkhabar

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره