فارس/ در تماس تلفني نماينده ويژه دبيرکل سازمان ملل در امور سوريه با دستيار ارشد وزير امور خارجه جمهوري اسلامي ايران بر پيشبرد گفت‌وگوهاي سياسي و تداوم کار کميته قانون اساسي سوريه تأکيد شد.

«گير او پدرسون» نماينده ويژه دبيرکل سازمان ملل متحد در امور سوريه صبح امروز (شنبه) با علي‌اصغر خاجي دستيار ارشد وزير امور خارجه جمهوري اسلامي ايران در امور ويژه سياسي تلفني گفت‌وگو کرد.

در اين تماس تلفني، آخرين وضعيت و تحولات سوريه مورد بحث و‌ بررسي قرار گرفت.

 در اين ‌گفت‌وگو که بر روند سياسي و فعاليت‌هاي کميته قانون‌ اساسي سوريه تمرکز داشت، طرفين بر پيشبرد ‌گفت‌وگوهاي سياسي و همچنين تداوم کار کميته قانون اساسي به منظور دستيابي به حل و فصل نهايي بحران سوريه در چارچوب احترام به حاکميت ملي و تماميت ارضي اين کشور تاکيد کردند‌.

دستيار ارشد وزير امور خارجه جمهوري اسلامي ايران و پدرسون ۲۶ شهريور ماه نيز در تماسي تلفني بر لزوم اجرايي شدن توافقات ادلب در راستاي حفظ آرامش و جلوگيري از بروز مجدد تنش‌ها تأکيد کرد.

در مذاکرات روز پنجشنبه سوم مهر ماه محمدجواد ظريف با سرگئي لاوروف وزير خارجه روسيه در مسکو، در خصوص اوضاع سوريه و روند آستانه بحث و تبادل نظر شد. ظريف در نشست خبري مشترک با همتاي روس خود گفت که متعهد به روند آستانه هستيم و به آن ادامه مي‌دهيم.

وي افزود: در گفت‌وگوهاي سياسي ژنو در خصوص کميته قانون اساسي شرکت کرده و با روسيه و ترکيه براي پيشبرد روند سياسي همکاري مي‌کنيم و روند آستانه را کماکان ادامه مي‌دهيم، براي اينکه ساير موضوعات روند آستانه علاوه بر کميته قانون اساسي در چارچوب مذاکرات آستانه ادامه يابد با روسيه هم نظر هستيم که ضرورت احترام به تماميت ارضي و حاکميت کشورها اساسي‌ترين ضرورت در منطقه ماست و روش‌هاي مناسبي براي مقابله با تروريسم و افراطي گرايي بدون خدشه وارد کردن به تماميت ارضي کشورها و استفاده از زور وجود دارد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد

instagram.com/akharinkhabar