نماد آخرین خبر

شمخانی میزبان وزیر خارجه عراق می‌شود

منبع
فارس
بروزرسانی
شمخانی میزبان وزیر خارجه عراق می‌شود

فارس/ فؤاد حسين وزير امور خارجه عراق که به منظور رايزني و گفت‌وگو با مقامات جمهوري اسلامي ايران امروز شنبه به تهران سفر کرد، قرار است پيش از ظهر فردا (يکشنبه) با دريابان علي شمخاني نماينده مقام معظم رهبري و دبير شوراي عالي امنيت ملي ديدار و گفت‌وگو کند.

وي در اين ديدار درباره مسائل دوجانبه، منطقه‌اي و بين‌المللي با وي گفت‌وگو خواهد کرد.
فؤاد حسين بعدازظهر امروز با محمدجواد ظريف وزير امور خارجه در محل وزارت امور خارجه ديدار و به گفت‌وگو پرداخت.

سعيد خطيب‌زاده سخنگوي وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران پيش از اين از سفر امروز (شنبه) فؤاد حسين وزير امور خارجه عراق به جمهوري اسلامي ايران و ديدار با محمدجواد ظريف وزير امور خارجه خبر داد و گفت: وزير امور خارجه عراق در اين سفر با ديگر مقامات کشورمان نيز ديدارهايي خواهد داشت.


وزير خارجه عراق پيش از اين در گفت‌وگويي درباره رابطه با ايران عنوان کرده بود که کشورش بر اصل توازن در روابط تکيه مي‌کند. بغداد در سايه وجود منافع جغرافيايي و اقتصادي با کشور‌هاي همسايه از جمله ايران، منافع امنيتي و سياسي نيز با ايالات متحده آمريکا دارد. لذا بايد تلاش کند که اختلاف بين تهران و واشنگتن بر عرصه داخلي عراق تاثير نداشته باشد.

فؤاد حسين افزود: ما تلاش مي‌کنيم تا سياست خارجي مبتني بر شفافيت با کشور همسايه خود ايران و همپيمان آمريکايي خود داشته باشيم.

اين نخستين سفر دوجانبه فؤاد حسين به ايران پس از تصدي اين سمت است. وزير امور خارجه جمهوري اسلامي ايران نيز تير ماه سال جاري در سفري از قبل تنظيم‌ شده به بغداد و سپس اربيل سفر کرد و با مقامات عراق و اقليم کردستان ابعاد مختلف مناسبات دوجانبه و تحولات منطقه‌اي را مورد گفت‌وگو قرار داد.پس از اين سفر نيز مصطفي الکاظمي نخست‌وزير عراق به تهران آمد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره