نماد آخرین خبر

سردار صفوی: بالاترین قدرت ما قدرت داخلی است

منبع
ايرنا
بروزرسانی
سردار صفوی: بالاترین قدرت ما قدرت داخلی است

ايرنا/ رييس پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس گفت:بالاترين قدرت ما قدرت داخلي است، تقويت هماهنگي قواي سه‌گانه و هماهنگي قواي سه‌گانه با رهبري اساس پيروزي ما است.


سرلشکر سيد يحيي رحيم صفوي درباره چهل سالگي دوم دفاع مقدس و نکته حائز اهميت در اين چهل سال دوم ضمن تبريک چهلمين سالگرد دفاع مقدس به ملت بزرگ شجاع و دلير خصوصا جوانان در جمع خبرنگاران اظهارداشت: در ۴۰ سالي که گذشت، پدران، برادران بزرگ شما از اين انقلاب، ملت، منافع ملي و امنيت ملي کشور به خوبي دفاع کردند و بقاي ملي، ارزش‌ها، آرمان‌ها و استقلال کشور محفوظ مانده و ۴۰ سال دوم بر عهده اين جوانان است و بايد به ميدان بيايند.
رييس پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس درباره مسير حرکت جوانان در ۴۰ سال دوم افزود: من از جوانان مي‌خواهم که در ابتدا مولفه‌هاي اقتصادي و جغرافيايي سرزميني، سياسي و علمي و همه آنچه که ما آن را عوامل منابع قدرت ملي مي‌ناميم را به‌خوبي تشخيص بدهند. اين بدان معناست که ما ملتي هستيم که فرهنگ و تمدن چند هزارساله داريم. ايران جزء ۵ فرهنگ و تمدن جهاني است يعني فرهنگ و تمدن چين، هند، ايران، مصر و يونان بنيانگذار تمدن هستند و اين عقبه تمدني و فرهنگي که ما داريم عقبه بسيار مهم و ريشه‌هاي ما است.

جوانان بايد مولفه‌هاي انقلاب و دفاع مقدس را بشناسند
رحيم‌صفوي عنوان کرد: ما کشوري هستيم که انقلاب بزرگ اسلامي، دفاع مقدسي و جنگ ما در جهان بي‌نظير است و جوانان بايد مولفه‌هايي که انقلاب اسلامي و دفاع مقدس - در مقابل جنگي که ۳۴ کشور در يک طرف و جمهوري اسلامي به‌تنهايي در طرف ديگر بود- را به پيروزي رساند، به خوبي بشناسند.
وي خاطرنشان کرد: ‌زماني که جنگ آغاز شد ظرفيت تهديد، بالاتر از ظرفيت ارتش و سپاه بود. حضرت امام راحل دو ميليون بسيجي را به ميدان آورد. همان‌هايي که شاه را از ايران بيرون کردند، همان‌ها در زمان جنگ صدام را از ايران بيرون کردند.
دستيار و مشاور عالي فرماندهي معظم کل قوا اضافه کرد: جنگ ما الان جنگ اقتصادي است و دولت به‌تنهايي و بدون حضور مردم و انسجام و وحدت گروه‌هاي سياسي براي پيروزي در جنگ اقتصادي نمي‌تواند کاري از پيش ببرد. بنابراين آن وحدت و انسجامي که ما در زمان جنگ داشتيم و به طور خاص حضور بخش خصوصي، منابع و سرمايه‌هاي خصوصي در بخش رونق اقتصادي که امسال هم سال آن است، را اکنون نيز بايد داشته باشيم. 
رحيم‌صفوي يادآور شد: سرمايه‌داراني که با سرمايه‌هايشان از ايران فرار مي‌کنند، مفسدان في‌الارض و آنهايي که احتکار مي‌کنند، بزرگترين خيانت را به کشور انجام مي‌دهند.
وي با اشاره به مولفه سرزميني به عنوان مولفه ديگر اظهار داشت: ايران قلب جهان يا هارت‌لند دنيا و جهان اسلام است. قاره اروپا به آسيا و آفريقا به آسيا، محور ايران از شمال به جنوب و شرق به غرب، موقعيت جغرافيايي ايران را به موقعيت بي‌نظيري تبديل کرده است. ما ۲ هزار و ۷۰۰ کيلومتر ساحل در جنوب و شمال داريم و اين موقعيت به ما اجازه صادرات مي‌دهد.
رييس پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس تصريح کرد: ما در همسايگي خود، ۱۵ کشور داريم و ۶۰۰ ميليون نفر جمعيت دارند. روسيه حدود ۱۴۵ ميليون جمعيت دارد. زماني که من به دزفول رفته بودم ديدم دو هواپيمايي روسي که هر کدام ۷۰ تن ظرفيت حمل بار داشت به آنجا آمده بودند و سبزي خوردن، کاهو و پرتقال و ليموي دزفول را به مسکو مي‌بردند چرا که در مسکو به دليل سرماي هوا، پرتقال و کاهو وجود ندارد.
رحيم‌صفوي افزود: يک زماني هم که استان گيلان رفته بودم و استاندار گيلان عنوان کرد که ما امسال ۵ ميليون کيوي و سير از محصولات شمال و حتي مقداري مازاد مرغ را با حفظ استانداردهاي روسيه به اين کشور فرستاديم ضمن اينکه ما هر سال چند تن پسته، بادام و انجيل به روسيه صادر مي‌کنيم.
وي ادامه داد: آيا ما نمي‌توانيم از اين ۶۰۰ ميليون نفر جمعيتي که در همسايگي ما قرار دارند، ۱۰-۲۰ ميليون نفر را به عنوان گردشگر براي ايران جذب کنيم؟ در بخش گردشگري حدود دو سال گذشته، حدود ۵ ميليون خارجي به ايران آمده‌اند. من پيش از انقلاب را به خاطر دارم. ايران ظرفيت ۲۰ ميليون گردشگر خارجي را دارد.
دستيار و مشاور عالي فرماندهي معظم کل قوا با اشاره به برقراري روابط ايران و چين اظهار داشت: چين حدود يک ميليارد و ۳۰۰ نفر جمعيت دارد که حتي تعداد کمي از اين جمعيت مي‌توانند به ايران بيايند و از شيراز و اصفهان و ديگر شهرهاي مورد علاقه‌شان ديدن کنند که با تلاش بخش گردشگري اين کار امکانپذير است.
رحيم‌صفوي با بيان اينکه ما يک رهبر خردمند داريم، افزود: رهبران خردمند ملت‌ها و کشورها را به پيروزي مي‌رسانند و رهبران بي‌خردي مانند ترامپ ملت‌ها و کشورها را تضعيف مي‌کند. ما ۲۰۰ کشور مستقل داريم که دانشجويان، روشنفکران مي‌توانند خردمندي، حکمت، مهرباني، دلسوزي و فهمشان براي مردم، خصوصيات شخصيتي، انديشه و تفکر اخلاق و رفتار و عملکرد روساي جمهوري و پادشاهان کشورها را با امام راحل که ۱۰ سال و رهبر انقلاب اسلامي که ۳۱ سال حکومت کردند را مقايسه کنند.
وي يادآور شد:‌ البته در بخش راهبردهاي اقتصادي، سياست خارجي و راهبردهاي مختلف به معناي برنامه‌هاي ۲۰ و ۳۰ ساله در کشور مشکلاتي داريم.
رييس پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس عنوان کرد: سخن من با نسل دوم اين است که ما ظرفيت‌هاي بسيار بالايي در کشور داريم، ۱۰ ميليون دانشجوي فارغ‌التحصيل، ۶ ميليون دانشجو در حال تحصيل و  ۱۲۰ هزار استاد دانشگاه و همچنين منابع طبيعي فراواني در کشور داريم.
رحيم‌صفوي بيان داشت: ايران يک کشور چهار فصل است و به آن معناست که مي‌توانيم تنوع کشاورزي داشته باشيم. در چابهار هيچ‌گاه دما از ۲۲ درجه پايين‌تر نمي‌آيد و ما مي‌توانيم در آنجا در طول سال سه کشت داشته باشيم. استان خوزستان ۶۴ هزار کيلومتر وسعت دارد و ۴ برابر کويت است. در اين استان برنج و گندم کاشته مي‌شود. ما آب، سرزمين، جمعيت و خورشيد داريم. در کشورهاي اروپايي نور خورشيد نيست ولي ما از ۳۶۰ روز ۳۳۰ روز انرژي خورشيدي داريم که مي‌توانيم از آن برق بگيريم.

وي ادامه داد: به فضل الهي هم اکنون سند آمايش ملي سرزميني ايران براي سال ۱۴۲۴، و ۲۵ سال آينده در حال تنظيم است و خود من هم در آنجا نقشي دارم. جمعيت ما تا ۲۵ سال آينده به بالاي ۱۱۰ ميليون مي‌رسد. ما بايد بتوانيم رضايت اين جمعيت را جلب کنيم که پشتيبان حکومت باشند و حکومت و ملت همچون زمان انقلاب و جنگ با يکديگر باشند.
دستيار و مشاور عالي فرماندهي معظم کل قوا تصريح کرد: بالاترين قدرت ما قدرت داخلي است چسبندگي ملت و حکومت، تقويت هماهنگي قواي سه‌گانه و هماهنگي قواي سه‌گانه با رهبري اساس پيروزي ما است.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره