نماد آخرین خبر

امیر پوردستان: ارتش در دوران دفاع مقدس نقشی تاثیر گذار و موثر داشت

منبع
ايسنا
بروزرسانی
امیر پوردستان: ارتش در دوران دفاع مقدس نقشی تاثیر گذار و موثر داشت

ايسنا/ رئيس مرکز مطالعات و تحقيقات راهبردي ارتش با بيان اينکه ارتش در دوران دفاع مقدس نقشي تاثير گذار و موثر داشت،  گفت: عمليات ثامن  الائمه يکي از بزرگترين عمليات هاي غرور آفرين در دوران دفاع مقدس بود.

به گزارش روابط عمومي ارتش؛ امير سرتيپ احمد رضا پوردستان رئيس مرکز راهبردي مطالعات ارتش، در حاشيه بازديد از نمايشگاه ملي دستاوردهاي دفاع مقدس اظهار کرد: عمليات ثامن الائمه يکي از عمليات هاي بزرگ  و غرور آفرين ما در دوران دفاع مقدس بود.
وي افزود: عمليات ثامن الائمه نقطه عطف عمليات هاي ما در ۸ سال دوران دفاع  مقدس و در سال دوم جنگ بود. دشمن بعثي پس از تصرف خرمشهر براي اشغال آبادان حرکت خود را آغاز کرد اما با رشادت و فداکاري نيروهاي رزمنده  موفق نشد وارد آبادان شود.
رييس مرکز مطالعات راهبردي ارتش افزود: پس از محاصره ۳۳۰ درجه اي آبادان توسط دشمن بعثي، امام راحل فرمودند که حصر آبادان بايد شکسته شود و از همان زمان کار طرح ريزي براي شکستن حصر آبادان توسط ارتش و سپاه آغاز شد، اما محور عمليات لشکر ۷۷ ثامن الائمه بود و با همدلي و اتحاد نيروهاي مسلح در تاريخ ۵ مهر سال ۶۰ عمليات آغاز و حصر آبادان شکسته شد و فرمان تاريخي امام راحل چهره عيني و عملي به خود گرفت.
امير سرتيپ پوردستان درباره نمايشگاه ملي دستاوردهاي دفاع مقدس گفت: از دست اندرکاران اين نمايشگاه تشکر مي کنم ، يکي از تريبون ها و جلوه هايي که مي توان فرهنگ دفاع مقدس را به نسل جوان انتقال داد برپايي چنين نمايشگاه هايي است و اين نمايشگاه با هنرمندي خاصي برگزار شده  و تقاضا مي کنم اين نمايشگاه ها در مقياس هاي بيشتري در معرض عموم مردم و بالاخص جوانان گذاشته شود تا فرهنگ آن به جوانان منتقل شود.

رئيس مرکز مطالعات راهبردي ارتش درباره نقش ارتش در دوران دفاع مقدس گفت: اين موضوع  به ساعت ها وقت نياز  دارد . ارتش در دوران دفاع مقدس بسيار موثر و اثر گذار بود.
وي ادامه داد: از ابتداي شروع عمليات هاي رژيم بعث عراق،  يگان هاي ارتش در مقابل اين تجاوز صف آرايي کردند و نيروهاي ارتش در مقابل آنها ايستادند و اين عزيزان توانستند با حمايت مردم  جلوي  پيشروي  دشمن را بگيرند.
وي افزود: در کليه عمليات هاي  ۸ سال دفاع مقدس نقش ارتش اثر گذار بود و اتحاد و همدلي با نيروهاي سپاه را شاهد بوديم، در آن زمان  مردم نيز پشت سر  نيروهاي مسلح قرار گرفتند و  توفيقات بسياري  براي ما حادث شد و پيشروي کردن را شروع کرديم.
امير سرتيپ پوردستان افزود:: اميدوارم اين وحدتي که به برکت دفاع مقدس ايجاد شده  را در عرصه هاي گسترده تري شاهد باشيم تا در حوزه محور مقاومت بتوانيم پرچم اسلام را در سطح منطقه به اهتزاز در بياوريم.
وي در مورد وجود برخي حواشي و تحريف ها عليه دفاع مقدس گفت: بايد  رشادت ها و فداکاري ها و ايثار در حوزه دفاع مقدس  سينه به سينه به نسل جوان منتقل شود و اين  فرهنگ موجود در رزمندگان دفاع مقدس است که بايد بيشتر در بين مردم گسترش پيدا کند.
امير سرتيپ پوردستان با تاکيد بر  اينکه رهنمود هاي  مقام معظم رهبري (مدظله العالي)   براي نيروهاي مسلح  فصل الخطاب است،  يادآور شد: تاکيد معظم له از تکرار فرهنگ دفاع مقدس به اين دليل  است تا حوادث و رشادت ها و فداکاري ها در دفاع مقدس  به نسل جوان گفته شود تا از تحريف ها جلوگيري شود.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره