نماد آخرین خبر
  1. برگزیده
سیاسی

صادقی: ۲۰ هزار قرص فایپیراویر وارد شده از چین خرج درمان مسئولان شد

منبع
ايلنا
بروزرسانی
صادقی: ۲۰ هزار قرص فایپیراویر وارد شده از چین خرج درمان مسئولان شد

ايلنا/ نماينده تهران در مجلس دهم گفت: نبايد مسئولان تافته‌هاي جدا بافته از مردم باشند، به نظر من در هيچ کشوري چنين اولويت‌‌بندي‌هايي وجود ندارد. جاي تعجب است که نمايندگان مردم و به خصوص نمايندگاني که شعارهاي عدالت‌خواهي‌شان گوش فلک را کر کرده است، به اين صورت بخواهند از مردم فاصله بگيرند.

محمود صادقي، نماينده تهران، ري و شميرانات، اسلامشهر و پرديس در مجلس دهم در گفت‌و‌گو با ايلنا، در خصوص ارزيابي عملکرد مجلس يازدهم، اظهار کرد: حدود چهار ماه است که از مجلس يازدهم گذشته است اما به نظر مي‌رسد نمايندگان هنوز از فضاي انتخابات فاصله نگرفته‌اند و همچنان در حال و هواي التهاب‌ها و شعارهاي انتخاباتي هستند.

وي افزود: تعدادي از نمايندگان مجلس يازدهم کم‌تجربه هستند و شعارهايي داده‌اند که قادر نيستند در عمل، آن شعارها را دنبال کنند.

اين نماينده تهران در مجلس دهم گفت: چند طرح تاکنون توسط نمايندگان ارائه شده که نشان‌دهنده عدم مهارت و عدم پختگي آنها در قانون‌نويسي است؛ از جمله طرح اصلاح قانون انتخابات که با نگاهي گذرا متوجه خواهيم شد که برخي نمايندگان مجلس يازدهم با مقدمات قانون‌نويسي و قانون‌گذاري هم ناآشنا هستند و حتي نوشته‌هاي آنها از لحاظ نگارشي و ويرايشي نيز ايرادات فراواني دارد.

 وي اضافه کرد: به نظر مي‌رسد اساساً نويسندگان اين طرح‌ها از ساختار قدرت اطلاعي ندارند و عجيب است که يک نماينده طرحي را بنويسد که از مجلس سلب اختيار شود و اختيارات شوراي نگهبان را بيفزايد که حتي سخنگوي شوراي نگهبان نيز موضع گرفته و اعلام کرده که اين در صلاحيت شوراي نگهبان نيست، چون در قانون اساسي مشخص شده است که شوراي نگهبان تنها نظارت بر انتخابات مجلس و رياست‌جمهوري و خبرگان را برعهده دارد و نظارت بر انتخابات شوراي شهر بر عهده مجلس شوراي اسلامي است و اين عجيب است که مجلس به دنبال سلب يک اختيار از خود است.

صادقي اظهار کرد: در بحث نظارت بر نمايندگان اينگونه که من شنيدم زمزمه‌هايي وجود دارد که در هيأت نظارت بر رفتار نمايندگان، قوه قضاييه و شوراي نگهبان را دخالت دهند که اين موضوع نشان‌دهنده اين است که بحث استقلال قوه مقننه و اصل تفکيک قوا را نمي‌شناسند؛ بنابراين به نظر مي‌رسد کم‌تجربگي در تحرکات نمايندگان مجلس يازدهم بسيار آشکار است.

اين نماينده سابق مجلس گفت: شوراي شفافيت که با هياهوي زيادي همراه بود، طي اين مدت کوتاه، چيزي جز جلسات محرمانه‌اي که ماهيت محرمانه ندارد، از اين شورا نديدم به عنوان مثال با وزير تعاون جلسه محرمانه‌اي داشتند که بعيد مي‌دانم مسأله محرمانه‌‌اي وجود داشته باشد و اساساً جلسات محرمانه بايد با وزير اطلاعات يا وزير دفاع باشد. همچنين جلسه مربوط به تحول مجلس نيز بسيار عجيب بود که به صورت محرمانه برگزار شد؛ در مجموع نوعي آشفتگي و تعارض‌ بين شعار و عمل وجود دارد.

وي به انتخاب رييس ديوان محاسبات اشاره کرد و گفت: بسياري از نمايندگان با تجربه‌تر اصولگرا در اين خصوص اعتراض کردند اما متأسفانه اعتراض آنها نيز به جايي نرسيد.

صادقي بيان کرد: تحويل اولين محموله واکسن آنفولانزا به ميزان ۱۵۰۰ دوز به مجلس حاکي از تو خالي بودن شعارهاي عدالت‌خواهانه نمايندگان مجلس يازدهم نيست بلکه فراتر از آن نشانگر فاصله با مردم است؛ در واقع مسأله‌اي که نهادينه شده و مختص اين مجلس هم نيست. نبايد مسئولان تافته‌هاي جدا بافته از مردم باشند، به نظر من در هيچ کشوري چنين اولويت‌‌بندي‌هايي وجود ندارد. جاي تعجب است که نمايندگان مردم و به خصوص نمايندگاني که شعارهاي عدالت‌خواهي‌شان گوش فلک را کر کرده است، به اين صورت بخواهند از مردم فاصله بگيرند.

صادقي ادامه داد: البته اين انتقاد به آقاي روحاني هم وارد است که زنگ مدارس را از قرنطينه و به صورت ويدئو کنفرانس به صدا در آورد. به نظر من اين در کشورهاي ديگر کمتر ديده مي‌شود.

وي گفت: امام علي(ع) مي‌فرمايند که خداوند بر پيشوايان دادگر واجب کرده است که خود را با مردم و طبقه ضعيف برابر کنند تا فقر فقير خون او را به جوش نياورد و موجب طغيان نشود يعني اگر کمبودي وجود دارد، مردم بدانند که در کمبودها نيز همه برابر هستند، اين  کار تبعاً تحمل کمبودها براي مردم را آسان‌تر مي‌کند.

اين نماينده سابق مجلس بيان کرد: در اواخر مجلس دهم ۲۰ هزارقرص فايپيراوير به صورت محرمانه از چين وارد شد و تعداد زيادي خرج درمان مقام‌ها شد؛ که اين نشان مي‌دهد برخلاف شعارهايي که ما مي‌دهيم متأسفانه امتيازات حاکمان در قواي مختلف، با مردم نزديک نيست.

وي افزود: قرار بود اين قرص‌ها در اختيار بيمارستان‌ها براي کارآزمايي باليني قرار بگيرد و مجوز ساخت داده شود اما متاسفانه مشخص نشد که سرنوشت آنها چه شد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar

دانلود اپلیکیشن آخرین خبر