نماد آخرین خبر
  1. برگزیده
سیاسی

ماموریت روحانی به دستگاه‌های اقتصادی برای ترخیص کالاها

منبع
پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري
بروزرسانی
ماموریت روحانی به دستگاه‌های اقتصادی برای ترخیص کالاها

پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري/ رئيس جمهور با بيان اينکه هيچ کالايي نبايد در گمرک هاي کشور معطل بماند، اظهار داشت:  دستگاه هاي اقتصادي کشور نظير وزارت اقتصاد ، وزارت صمت و بانک مرکزي با هماهنگي هاي لازم بايد نسبت به تسريع در ترخيص کالا اقدام کنند.

حجت الاسلام والمسلمين حسن روحاني روز يکشنبه در جلسه ستاد هماهنگي اقتصادي دولت ضرورت بهره برداري گسترده مديريتي از سامانه جامع تجارت را مورد تاکيد قرار داد و گفت: سامانه جامع تجارت در کنار ايجاد شفافيت و فراهم کردن امکان گزارش گيري به هنگام از سوي همه مسوولان از وضعيت صادرات و واردات کشور، مي تواند باعث تسهيل و سرعت در امر تجارت شده و مشکلات دست و پاگير اداري را از سر راه فعالان اقتصادي بردارد.
 
وي پس از ارائه گزارش وزارت صمت درخصوص اقدامات بانک مرکزي و گمرک درمورد ترخيص کالاها، گفت: مديريت شرايط خاص و نياز کشور به تامين کالاهاي اساسي و مواد اوليه کارخانجات بايد به يک ميراث مديريتي ماندگار در حوزه تجارت کشور منجر شود و دستگاه هاي مرتبط استفاده گسترده از سامانه جامع تجارت را سامان دهند.

وي خاطرنشان کرد: اين سامانه به طور قطع مي تواند با تامين شفافيت اطلاعاتي، مقابله با رانت و فساد اقتصادي را سامان دهد و زمينه تسهيل و تسريع در تجارت را فراهم کند.

رئيس جمهور با تاکيد برضرورت ثبت شفاف از مرحله سفارش تا توزيع کالا در مراکز فروش در سامانه جامع تجارت، گفت: اطلاعات اين سامانه نه تنها در اختيار دستگاه ها و تجار بلکه حتي بايد در دسترس عموم مردم باشد.

روحاني با بيان اينکه هيچ کالايي نبايد در گمرک هاي کشور معطل بماند، اظهار داشت:  دستگاه هاي اقتصادي کشور نظير وزارت اقتصاد ، وزارت صمت و بانک مرکزي با هماهنگي هاي لازم بايد نسبت به تسريع در ترخيص کالا اقدام کنند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره