نماد آخرین خبر
  1. برگزیده
سیاسی

قالیباف: شعار مرگ بر آمریکا جز کار و تلاش برای خدمت به مردم نیست

منبع
ايسنا
بروزرسانی

ايسنا/ رئيس مجلس شوراي اسلامي با بيان اينکه نمايندگان مجلس يازدهم هرگز به حاشيه‌هايي که در مجلس به ناحق براي آنها ايجاد مي‌کنند و افرادي که خود اهل کار نبوده و اکنون قصد دارند کوتاهي‌هاي خود را به گردن ديگران بيندازند توجهي ندارند، گفت: شعار «مرگ بر آمريکا» جز کار، تلاش و خدمت‌رساني به مردم نيست و لحظه‌اي از ذهن نمايندگان مردم در خانه ملت خارج نمي‌شود. 

محمدباقر قاليباف در آيين افتتاح نمايشگاه دايمي توانمندي‌هاي راهبردي نيروي هوا و فضاي سپاه ضمن گراميداشت هفته دفاع مقدس بيان کرد: هفته دفاع مقدس يادآور رشادت‌ها و ايثارگري ملت ايران مي‌باشد و من اين هفته را به يکايک ملت عزيز ايران و همه رزمندگان، جانبازان و ايثارگران به ويژه خانواده معظم شهدا که هميشه سايه سر ما بودند تبريک مي‌گويم. امروز در جريان بازديد از اين نمايشگاه بنده از جهات مختلف به ياد تاريخ دفاع مقدس از آن مقطع تا  به امروز افتادم.

رييس مجلس شوراي اسلامي در ادامه تصريح کرد: امروز در اين نمايشگاه شاهد رونمايي از دستاوردهايي بوديم که پس از ۲۴ ساعت پرواز و در هر شرايط آب و هوايي مي‌تواند هر هدفي را در هر نقطه‌اي انتخاب کرده و آن را بزنند. در يک کلام مي‌توان گفت که هفته دفاع مقدس ايام الله است. خداوند در قرآن هم در روزهايي که بر بندگان‌اش نعمت نازل کرده و هم در روزهايي که بلا بر مردم نازل شده است را ايام الله در نظر گرفته است چرا که در هر دو بعد درس عبرت و يادآوري براي مومنان است. در جنگ بدر، حنين، خيبر و احزاب همگي شامل ايام‌الله مي‌شود. دفاع مقدس نيز براي ما ايام‌الله است اما شيطان سعي دارد اين ايام را از ذهن ما پاک کند تا از آن درس عبرت نگيريم.

وي در ادامه اظهار کرد: رونمايي از اين نمايشگاه در هفته دفاع مقدس که جوان‌ها مي‌توانند در آن حضور يافته و دستاوردهاي انقلاب اسلامي و دفاع مقدس را در آن ببينند گام بلندي است. اين نمايشگاه در حوزه هوا فضا دستاوردهاي دوران دفاع مقدس را به تصوير کشيده است و مي‌توان آن را مقدس ناميد، چرا که تاريخ يک ملت را در حوزه دفاع و مجاهدت در راه خدا به تصوير مي‌کشد. اين نمايشگاه و دستاوردهاي امروز حوزه دفاعي کشور نشان مي‌دهد هرجا که به سنت‌هاي الهي باور داشته باشيم و سعي و تلاش خود را با بهره‌گيري از تمام ظرفيت‌ها به کار گيريم پيروز خواهيم شد.

رييس مجلس شوراي اسلامي در ادامه با اشاره به مفهوم خودباوري خاطر نشان کرد: اين نمايشگاه سنبلي از خودباوري است و «ما مي‌توانيم» را به تصوير کشيد. اين دو شعار يعني ايمان به سنت‌هاي الهي و تلاش و مجاهدت در راه پيروزي است و قطع اميد از دشمنان مي‌باشد. با اين باور ما مي‌توانيم در برابر دشمنان بايستيم و استقلال کشور را حفظ کنيم و شکوه را به مردم عزيز ايران دهيم. اين نمايشگاه نشان داد که جوانان با اراده ما با ايمان به وعده الهي مي‌توانند موفق شوند. اين نمايشگاه شعار «ما مي‌توانيم‌» را در همه ابعاد چه در حوزه راهداري و مديريتي و چه در حوزه تکنولوژي و استراتژيک‌ها و تجهيزات به تصوير کشيد. اين نمايشگاه تبلور عيني ايمان به سنت‌هاي الهي و جوانگرايي است.

وي در ادامه تاکيد کرد: در روزهاي ابتدايي جنگ و حتي در روزهاي آخر جنگ ما حتي در مهمات ساده نيز دچار مشکل بوديم در آن روزها ما براي شليک يک موشک توانايي کافي را نداشتيم، اما امروز با اراده و باور به سنت‌هاي الهي و تلاش در اين مسير توانستيم و موفق شديم و امروز ماهواره نور را در مدار قرار مي‌دهيم که دشمنان ما را سرافکنده مي‌کند.

قاليباف ادامه داد: همه پروژه‌ها و طرح‌ها داراي راه‌هاي ميانبر است و راه ميانبر آنها تکيه بر جوانان و افراد شجاع است که جسورانه تصميم مي‌گيرند. امروز ما به ابتکارات شجاعانه نياز داريم که تنها با اتکاء به اراده خداوند در اين مسير موفق مي‌شويم. ما نياز به استراتژيک‌هاي خلاقانه داريم و با تبعيت کورکورانه موفق نمي‌شويم. دفاع مقدس يک گنجينه است که در همه دوره‌ها قابل استفاده است.

رييس مجلس شوراي اسلامي در ادامه بيان کرد: سردار حاجي‌زاده در صحبت‌هاي خود به موضوعي اشاره کردند که در برهه‌اي از زمان دشمنان ما قصد داشتند تا تجهيزات دفاعي را ارزان‌قيمت به ما دهند، اما با تدبير رهبري اين امر را ما قبول نکرديم. پيروزي‌هاي امروز ما نشان مي‌دهد که چه ميزان تدبير رهبري حکيمانه بوده و تبعيت از ايشان ما را امروز به اين دستاوردها رسانده است. امروز ما افسوس مي‌خوريم علي‌رغم اين همه قدرت در حوزه دفاعي اما در حوزه اقتصاد ضعيف هستيم. دشمن توانست در حوزه اقتصادي به ما فشار بياورد و متاسفانه ما در اين حلقه از زنجيره قوي بودن دچار اشکالاتي هستيم.

قاليباف ادامه داد: متاسفانه ما به اقتصاد مردمي اعتقاد نداريم و فرصت را به جوانان نمي‌دهيم. نگاه‌مان به بيرون است و در اين مسير دنبال راه‌حل مي‌گرديم وگرنه خداي دفاع، خداي اقتصاد و معيشت نيز هست و ما در اين حوزه نيز با تکيه بر جوانان مي‌توانيم مستقل و مقتدر شويم. ما نياز به رفتار مومنانه و اخلاق‌مداري داريم. بايد در عرصه‌ي اقتصاد نيز از دوران دفاع مقدس درس بگيريم. مردم ما در دوران دفاع مقدس به ميدان جنگ آمدند و از جان خود و فرزندانشان گذشتند. امروز ناکارآمدي مديران براي حفظ انقلاب‌شان تحمل مي‌کنند.

وي در پايان تاکيد کرد: مجلس يازدهم مي‌کوشد تا در چارچوب وظايف خود با تکيه بر فرهنگ دفاع مقدس حرکت کرده و گره از مشکلات مردم بگشايد. نمايندگان مجلس يازدهم هرگز به حاشيه‌هايي که در مجلس به ناحق براي آنها ايجاد مي‌کنند و افرادي که خود اهل کار نبوده و اکنون قصد دارند کوتاهي‌هاي خود را به گردن ديگران بيندازند توجهي ندارند. شعار «مرگ بر آمريکا» جز کار، تلاش و خدمت‌رساني به مردم نيست و لحظه‌اي از ذهن نمايندگان مردم در خانه ملت خارج نمي‌شود. مجلس يازدهم تمام سعي خود را براي خدمت‌رساني به مردم به کار مي‌گيرد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar