نماد آخرین خبر
  1. برگزیده
سیاسی

ایران خواستار توقف فوری درگیری‌ها بین آذربایجان و ارمنستان شد

منبع
فارس
بروزرسانی
ایران خواستار توقف فوری درگیری‌ها بین آذربایجان و ارمنستان شد

فارس/ سخنگوي وزارت امور خارجه ايران خواستار توقف فوري درگيري‌ها بين آذربايجان و ارمنستان و آغاز گفت‌وگو بين دو کشور شد و آمادگي ايران را براي استفاده از ظرفيت‌هاي خود به منظور برقراري آتش بس و گفت‌وگو اعلام کرد.

سعيد خطيب‌زاده سخنگوي وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران امروز (يکشنبه) در ارتباط با درگيري‌هاي نظامي به وقوع پيوسته يبن جمهوري آذربايجان و جمهوري ارمنستان اظهار داشت: جمهوري اسلامي ايران از نزديک و با نگراني درگيري‌هاي نظامي بين جمهوري آذربايجان و جمهوري ارمنستان را دنبال مي‌کند و ضمن دعوت طرفين  به خويشتنداري، خواستار توقف فوري درگيري‌ها و آغاز گفت‌وگو بين دو کشور  است.
سخنگوي وزارت امور خارجه همچنين آمادگي جمهوري اسلامي ايران براي استفاده از همه ظرفيت هاي خود به منظور برقراري آتش بس و آغاز گفت‌وگوها بين طرفين را اعلام کرد.
منطقه «قره‌باغ کوهستاني» (ناگورنو قره‌باغ) بار ديگر پس از سه ماه صحنه درگيري و زد و خورد نيروهاي ارتش ارمنستان و جمهوري آذربايجان است و شبح جنگ بار ديگر بر اين منطقه سايه افکنده است.
دو روز پيش سفارتخانه‌هاي آمريکا در باکو و ايروان، در بيانيه‌اي از تمامي شهروندان آمريکايي خواستند تا به منطقه مورد اختلاف وارد نشوند، گويا از وقوع درگيري‌ها خبر داشتند. اين سؤال مطرح است که دولت آمريکا چگونه از بروز دوباره درگيري‌ها در اين منطقه با خبر بوده است؟

اولين درگيري‌ها به نظر مي‌رسد از بامداد امروز آغاز شده و وزارت دفاع آذربايجان صبح امروز اعلام کرد که مواضع و شهرک‌هاي مرزي اين کشور از سوي نيروهاي مسلح ارمنستان هدف خمپاره قرار گرفته که تلفاتي از ميان نظاميان و غيرنظاميان به همراه داشته است.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره