نماد آخرین خبر
  1. برگزیده
سیاسی

آیت الله خاتمی: ۴ جنگ دیگر داریم

منبع
ايلنا
بروزرسانی
آیت الله خاتمی: ۴ جنگ دیگر داریم

ايلنا/ امام جمعه موقت تهران با اشاره به برخي عوامل و علل پيروزي ما در دفاع مقدس از جمله ياد خدا وعشق و ارادت به اهل بيت، مقاومت مردم و پيروي از ولايت؛ گفت: در چهلمين سالگرد دفاع مقدس، جنگ نظامي را پشت سر گذاشتيم اما چهار جنگ ديگر شامل جنگ اقتصادي، جنگ سياسي، جنگ رواني و جنگ رسانه اي داريم که ان شاءالله با هوشياري و همدلي بيشتر وتبعيت محض از ولايت، از همه آنها با پيروزي و سربلندي عبور خواهيم کرد.

سيد احمد خاتمي، امام جمعه موقت تهران در مراسم گراميداشت هفته دفاع مقدس و در جمع فرماندهان، مسئولان و دانشجويان دانشگاه علوم پزشکي ارتش بااشاره به دلايل و ريشه هاي شروع جنگ تحميلي و تجاوز وحشيانه رژيم بعثي عراق به ايران اسلامي، گفـت: حضرت امام (ره) با نگاه نوراني خود از همان ابتدا پي بردند که قصه جنگ ما با صدام، دعواي بين دو همسايه نبوده است بلکه دعواي جبهه استکبار با نظام نوپاي اسلامي است. پشت صداميان، کشورهاي استکباري همچون آمريکا، شوروي، فرانسه، آلمان و... قرار گرفته اند و هدفشان ازبين بردن انقلاب اسلامي است.

وي همچنين گفت: بايد هرچه از جنگ تحميلي فاصله زماني مي گيريم، با اهداف جنگ و جهاد بيشتر آشناتر شويم. هفته دفاع مقدس براي شناخت بيشتر اهداف دشمن و پي بردن به مدد و الطاف الهي است و بايد از اين آيينه آينده را ببينيم.

خاتمي ادامه داد: در قرنهاي اخير هر جنگي در ايران رخ داده بخشي از خاکمان را از دست داده ايم اما تنها جنگي که يک وجب از خاک کشورمان را از دست نداديم، دفاع ۸ ساله در مقابل هجوم بي رحمانه عرقا بود. ما در اين جنگ پيروز شديم چون يک وجب از خاکمان را از دست نداديم و از اهدافمان عقب ننشستيم.

وي با اشاره به عصبانيت آمريکا از مقاومت و ايستادگي چهل ساله ملت قهرمان ايران اسلامي، گفت: آمريکايي ها در ۵۰ سال اخير به ۲۵ کشور مستقيم يا غير مستقيم حمله کرده و آسيب زده اندتنها کشوري که نتوانسته‌اند هيچ ضربه‌اي به آن وارد کنند جمهوري اسلامي ايران است. انقلاب اسلامي ما در چهل و يکمين سالش همان جمهوري اسلامي سال ۵۷ است که با نشاط راهش را ادامه مي‌دهد.

امام جمعه موقت تهران در ادامه با اشاره به برخي عوامل وعلل پيروزي ما در دفاع مقدس از جمله ياد خدا وعشق و ارادت به اهل بيت (ع)، مقاومت مردم و پيروي از ولايت؛ گفت: در چهلمين سالگرد دفاع مقدس، جنگ نظامي را پشت سر گذاشتيم اما چهار جنگ ديگر شامل جنگ اقتصادي، جنگ سياسي، جنگ رواني و جنگ رسانه اي داريم که ان شاءالله باهوشياري و همدلي بيشتر وتبعيت محض از ولايت، از همه آنها با پيروزي و سربلندي عبور خواهيم کرد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره