نماد آخرین خبر
  1. برگزیده
سیاسی

اعلام آمادگی ایران برای فراهم کردن زمینه گفت‌وگو میان ارمنستان و آذربایجان

منبع
فارس
بروزرسانی
اعلام آمادگی ایران برای فراهم کردن زمینه گفت‌وگو میان ارمنستان و آذربایجان

فارس/ وزير امور خارجه ايران در پيامي در توئيتر از آمادگي ايران براي فراهم کردن زمينه گفت‌وگو ميان ارمنستان و آذربايجان خبر داد.

 «محمد جواد ظريف» وزير امور خارجه ايران در پيامي در توئيتر به افزايش تنش ميان آذربايجان و ارمنستان، دو همسايه شمالي ايران اشاره کرد.
وي در اين پيام توئيتري به زبان انگليسي نوشت: «ايران خشونت نگران کننده در قره‌باغ کوهستاني را از نزديک زير نظر دارد. ما خواستار پايان فوري خصومت‌ها بوده و خواستار گفت‌وگو براي حل اختلافات هستيم. همسايگان ما اولويت ما هستند و ما آماده فراهم کردن زمينه خوب براي ممکن کردن گفت‌وگوها هستيم. منطقه ما هم اکنون نيازمند صلح است.»
سعيد خطيب‌زاده سخنگوي وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران نيز امروز (يکشنبه) در ارتباط با درگيري‌هاي نظامي به وقوع پيوسته يبن جمهوري آذربايجان و جمهوري ارمنستان اظهار داشت: جمهوري اسلامي ايران از نزديک و با نگراني درگيري‌هاي نظامي بين جمهوري آذربايجان و جمهوري ارمنستان را دنبال مي‌کند و ضمن دعوت طرفين  به خويشتنداري، خواستار توقف فوري درگيري‌ها و آغاز گفت‌وگو بين دو کشور  است.
سخنگوي وزارت امور خارجه همچنين آمادگي جمهوري اسلامي ايران براي استفاده از همه ظرفيت هاي خود به منظور برقراري آتش بس و آغاز گفت‌وگوها بين طرفين را اعلام کرد.

به گزارش فارس، منطقه «قره‌باغ کوهستاني» (ناگورنو قره‌باغ) بار ديگر پس از سه ماه صحنه درگيري و زد و خورد نيروهاي ارتش ارمنستان و جمهوري آذربايجان است و شبح جنگ بار ديگر بر اين منطقه سايه افکنده است.
اولين درگيري‌ها به نظر مي‌رسد از بامداد امروز آغاز شده و وزارت دفاع آذربايجان صبح امروز اعلام کرد که مواضع و شهرک‌هاي مرزي اين کشور از سوي نيروهاي مسلح ارمنستان هدف خمپاره قرار گرفته که تلفاتي از ميان نظاميان و غيرنظاميان به همراه داشته است.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره