نماد آخرین خبر

معاون وزیر دفاع: قادریم هر تهدیدی را قاطعانه پاسخ دهیم

منبع
ايرنا
بروزرسانی
معاون وزیر دفاع: قادریم هر تهدیدی را قاطعانه پاسخ دهیم

ايرنا/ معاون هماهنگ کننده وزير دفاع گفت: امروز به سطحي از بازدارندگي رسيده‌ايم که قادريم هر تهديدي عليه جمهوري اسلامي ايران را قاطعانه و بي درنگ پاسخ دهيم.

امير سرتيپ سعيد شعبانيان با گراميداشت ياد و خاطره شهداي گرانقدر دفاع مقدس به ويژه سه وزير دفاع شهيد با تشريح وضعيت ايران اسلامي در دوران جنگ اظهار داشت: ايران در شرايطي وارد جنگ با رژيم بعث عراق شد که به لحاظ امکانات و توانمندي نظامي در سطح مطلوب و بازدارنده قرار نداشت.

وي با بيان اينکه تجهيزات دفاعي غيربومي ايران در دوران جنگ تحميلي ميراث طاغوت بود، گفت: اين تجهيزات به لحاظ اينکه وارداتي بودند و از طرفي کشورهاي سازنده اين تجهيزات همه جانبه از صدام حمايت مي‌کردند، همواره با مشکل تأمين قطعه، تعمير و استفاده مواجه بودند تا جايي که از چرخه استفاده کنار گذاشته مي‌شدند.  

امير سرتيپ شعبانيان ادامه داد: در اوسط و پايان جنگ با تدبير بنيانگذار کبير انقلاب و به رغم تحريم‌هاي همه جانبه دفاعي و نظامي عليه ايران اسلامي، نيروهاي مسلح با اتکا به قدرت لايزال الهي و توسل به ائمه اطهار، توليد تجهيزات دفاعي را دستور کار قرار دادند و به موفقيت‌هايي و پيشرفت‌هايي در اين حوزه بسيار حياتي نائل شدند.

معاون وزير دفاع با بيان پيشرفت‌هاي دفاعي جمهوري اسلامي ايران طي اين چهل سال گفت: در دوران جنگ تحميلي زماني که به ما حمله موشکي مي‌شد به پناهگاه‌ها مي‌رفتيم اما امروز به سطحي از بازدارندگي رسيده‌ايم که قادريم هر تهديدي عليه جمهوري اسلامي ايران را قاطعانه و بي درنگ پاسخ دهيم.

امير سرتيپ شعبانيان در پاسخ به اين سؤال که آيا تجهيزات دفاعي و نظامي ايران کاملا بومي است يا خير، گفت: دانش بوميِ طراحي، ساخت و توليد تجهيزات دفاعي با تدبير حکيمانه مقام معظم رهبري و همت مجاهدانه متخصصان صنعت دفاعي در کشور ايجاد شده است و قادريم انواع تسليحات راهبردي مورد نياز نيروهاي مسلح را ساخته و در اختيار يگان‌هاي رزم قرار دهيم.

وي افزود: امروز تقريبا تمام محصولات دفاعي ما بومي و ساخت متخصصان کشور خودمان است و نيازي به بيگانگان در اين حوزه‌ها وجود ندارد.

معاون هماهنگ کننده وزارت دفاع ادامه داد: به برکت دفاع مقدس و به رغم تبديل تهديدها به فرصت، در عرصه نظامي و دفاعي به شکوفايي رسيديم و  امروز از سرريز دانش دفاعي، ساير بخش‌هاي صنعتي کشور نيز بهره مند مي‌شوند.

وي اضافه کرد: در جنگ تمام عيار اقتصادي و بنا به درخواست بخش‌هاي صنعتي دولتي و خصوصي و به دنبال عدم اجراي تعهد شرکت خارجي در تأمين قطعات بخش‌هاي صنعتي کشور، بيش از هزاران قطعه در حوزه خودرو ساختيم و تحويل صنايع مختلف از جمله خودرو سازي داديم.

امير سرتيپ شعبانيان با بيان اينکه مجموعه دفاعي کشور قصد موازي کاري با بخش خصوصي و ورود به بخش هاي خارج از مأموريت‌هاي ذاتي خود را به هيچ وجه ندارد، گفت: وزارت دفاع و نيروهاي مسلح هر کجا که نياز و درخواستي از سوي مسئولان کشور بوده است، وارد عمل شدند.

وي تصريح کرد: آماده انتقال تجربيات و انتقال فناوري خود به بخش هاي صنعتي هستيم و اين موضوع بارها و بارها توسط وزير دفاع در رسانه‌ها منعکس شده است.

معاون هماهنگ کننده وزارت دفاع با اشاره به نمايشگاه نهضت قطعه سازي که مورد توجه مسئولان و مديران شرکت‌هاي خودرو سازي نيز قرار گرفت، افزود: در اين نمايشگاه بيش از دو هزار قطعه و تجهيزات ساخته شده توسط وزارت دفاع در زمينه مواد فلزي، مواد غيرفلزي،   سوخت، مواد پرانرژي، سرجنگي، هدايت و ناوبري، کنترل، اويونيک، الکترواپتيک، ارتباطات، رادار، جنگال، سايبرو فناوري اطلاعات، انرژي، توليد و توزيع توان، موتور و پيشران، نفت، نيروگاه، گاز، پتروشيمي، خودرو، ريلي، بهداشت و سلامت، صنعت هوايي، دريايي وارتباطات و مخابرات در معرض ديد مسئولان قرار گرفت و مصداق عيني توانمندي و قدرت ساخت و بومي سازي تجهيزات دفاعي و غير نظامي به منصه ظهور گذاشته شد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره