اعتماد/ محمدمهدي ‌عبدخدايي گفت: به مسئولان هشدار مي‌دهم اگر وضعيت بهبود پيدا نکند و به مشکلات مردم رسيدگي نشود،‌ فقط ۲۰ درصد مردم در انتخابات رياست‌جمهوري ۱۴۰۰ شرکت خواهند کرد.

جدل، اتهام‌زني، ‌تهديد به افشاگري، رودررويي و... مواردي است که در چند سال گذشته به کرات در فضاي سياسي و مديريتي کشور مشاهده شده است. هرچند تبعات منفي اين ناهنجاري‌ها بر هيچ کسي پوشيده نيست، اما کماکان عده‌اي به چنين رفتارهايي اصرار دارند آن هم در روزهايي که کشور با انواع گرفتاري‌ها و موانع روبه‌روست.

محمدمهدي ‌عبدخدايي، دبير کل جمعيت فدائيان اسلام،‌ در گفت‌وگو با اعتمادآنلاين در اين‌ باره اظهار داشت: اصرار گروه‌هاي سياسي و حتي نهادها و دستگاه‌هاي نظام بر ايجاد فضاي تجادلي‌ جز ضرر هيچ فايده‌اي نخواهد داشت. البته بنده دستي در امور ندارم و نمي‌توانم کاري انجام بدهم، اما اين را مي‌دانم که دست‌اندرکاران نظام اسلامي به هيچ وجه نبايد اقدام‌هايي خارج از چارچوب ادب و اخلاق انجام دهند.

او ادامه داد: متاسفانه فضاي سياسي و مديريتي نسبت به قبل بدتر شده است؛ يعني افراد به خاطر منافع شخصي و خودخواهي به راحتي منفعت ملي را ناديده مي‌گيرند و فقط غرايز شخصي را مد نظر قرار مي‌دهند آن هم در شرايطي که ايران به عنوان ام القري جهان اسلام شناخته مي‌شود و به همين دليل همه بايد از رفتار خود مراقبت کنند تا خداي نکرده خدشه‌اي به وجهه نظام و انقلاب وارد نشود.

دبير کل جمعيت فدائيان اسلام توضيح داد:‌ مردم ايران در شرايط بدي زندگي مي‌کنند و به طور جدي نگران دخل و خرج‌شان هستند. اين گرفتاري‌ها اوضاع جامعه را طوري به هم ريخته است که مردم در انتخابات اسفند ۹۸ با صندوق رأي قهر کردند و در خانه‌هايشان نشستند و در انتخابات شرکت نکردند که اين واقعاً اتفاق بدي است. به نظر من شرکت نکردن مردم در انتخابات بايد دست‌اندرکاران را به طور جدي به فکر بيندازد تا ببينند کجاها کوتاهي شده است که مردم دلسرد شده‌اند.

او اضافه کرد: به نظر من بعضي از افراد حاضر در درون حاکميت در جريان مشکلات و گرفتاري‌ها هستند و به همين دليل به جاي اينکه تقصير را به گردن اين و آن بيندازند و صرفاً ناظر باشند- که اين اصلاً دردي از ما درمان نمي‌کند- بايد به فکر باشند تا به طريقي راهي براي عبور از اين شرايط بحراني پيدا کنند. به هر حال مردم حق دارند در آرامش باشند و با کمترين فکر و ذکر زندگي کنند.


محمدمهدي ‌عبدخدايي در پايان گفت: مردم حق دارند از مسئولان توقع‌هايي داشته باشند و از آنجا که ولي‌نعمت هستند بايد به آنها امکان حرف زدن بدهيم و شرايطي فراهم کنيم که اجازه تصميم‌گيري داشته باشند. به مسئولان هشدار مي‌دهم اگر وضعيت بهبود پيدا نکند و به مشکلات مردم رسيدگي نشود،‌ فقط ۲۰ درصد مردم در انتخابات رياست‌جمهوري ۱۴۰۰ شرکت خواهند کرد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar