ایسنا/ رئیس مرکز راهبردی مطالعات ارتش گفت: اقدامات وزارت دفاع و نقش بی بدیل این سازمان مکتبی در دوران دفاع مقدس یکی از مهمترین مولفه های مقاومت و پیروزی ایران در جنگ بود.  

به گزارش روابط عمومی وزارت دفاع؛ امیر پوردستان رئیس مرکز راهبردی مطالعات ارتش  بازدید از دستاوردهای وزارت دفاع در نمایشگاه دفاع مقدس گفت: کشورهای بیگانه پس از پیروزی انقلاب گمان می کردند با خروجشان از کشور، دست نیاز ایران جلوی ابرقدرت ها باز خواهد ماند و راداراها ،هواپیماها و تجهیزاتی  که راهبریش با آنها بود، بلا استفاده خواهد ماند.

وی با بیان تدبیر نورانی امام راحل مبنی بر خودکفایی و خود اتکایی و نشر لایه به لایه این فرمان گرانسنگ توسط  فرمانده معظم کل قوا افزود: در همان آغاز جنگ وزارت دفاع با توجه به تخصص و قابلیت های فنی جوانان خود مسیر خود کفایی را پیش گرفتند و پس از این سازمان ارتش و نیروی هوایی پای کار آمدند و در نهایت نیروهای مسلح توجه به ظرفیت های درونی را در وجود خود نهادینه کردند.

وی با بیان اینکه وزارت دفاع آغاز گر مسیر خود کفایی در نیروهای مسلح شد و در واقع بارقه امید این امر مهم ابتدا در وزارت دفاع جرقه و سپس در نیروهای مسلح شعله ور شد گفت: در جنگ 8ساله با رژیم بعث تمامی کریدورهای تجاری و اقتصادی ایران توسط نظام سلطه بسته بود و ما برای تأمین قطعات و تجهیزات خود با موانع متعددی روبرو بودیم.

امیر پوردستان با بیان اینکه وزارت  دفاع در دوران دفاع مقدس با تولید انواع مهمات، سلاح، گلوله اجازه نداد جنگ حالت توقف به خود بگیرد افزود: اقدامات وزارت دفاع و نقش بی بدیل این سازمان مکتبی  در دوران دفاع مقدس یکی از مهمترین مولفه های مقاومت و پیروزی ایران در جنگ بود.  

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar