خانه ملت/ سخنگوی کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها با اشاره به مفاد طرح اصلاح قانون انتخابات شوراها، گفت: ترکیب هیات مرکزی نظارت بر انتخابات شوراها در جریان اصلاح قانون در کمیسیون اصلاح شد.
 
علی حدادی با اشاره به اصلاح قانون انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا، گفت: بخش‌هایی از قانون در کمیسیون مانند ترکیب اعضای هیات مرکزی نظارت بر انتخابات شوراها اصلاح شده است اما از آنجایی که طرح در صحن تعیین تکلیف نشده است، اعضای هیات مرکزی نظارت بر انتخابات شوراها بر مبنای روال گذشته در صحن انتخاب شدند.
نماینده مردم ساوجبلاغ، نظرآباد و طالقان در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: طبق قانون فعلی سه نفر از اعضای کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها و دو نفر از اعضای کمیسیون اصل نود با رأی نمایندگان در صحن انتخاب شدند. بر همین اساس در نشست روز نهم مهر ماه صحن علنی مجلس پنج نفر از اعضای هیات مرکزی نظارت بر انتخابات شوراها برگزیده شدند.

وی یادآور شد: در جریان اصلاح قانون انتخابات شوراها ترکیب اعضای هیات مرکزی بر انتخابات را اصلاح کردیم، لذا به این ترتیب سه نفر از اعضای کمیسیون امور داخلی کشور و یک نفر از کمیسیون اصل نود با رأی نمایندگان در صحن انتخاب می‌شوند. همچنین یک نفر از قضات عالی‌رتبه به انتخاب رئیس قوه قضاییه برای عضویت در این هیات معرفی می‌شود.

حدادی ادامه داد: پنج نفر نام برده که به عنوان اعضای هیات مرکزی نظارت بر انتخابات شوراها انتخاب شدند، دو حقوق دان شاغل در دستگاه‌های حاکمیتی(غیر از مجلس شورای اسلامی و قوه قضاییه) که واجد تجربه نظارت بر انتخابات سراسری هستند را پیشنهاد داده و با رأی نمایندگان مجلس شورای اسلامی در صحن انتخاب می‌شوند.

سخنگوی کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس شورای اسلامی، گفت: در صورتی که قانون انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا اصلاح شود، ترکیب اعضای هیات مرکزی نظارت بر انتخابات شوراها برای انتخابات پیش رو اصلاح می‌شود.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar