فارس/ وزیر خارجه کوبا از مواضع جنگ طلبانه دولت آمریکا و خروج از توافقنامه‌های بین‌المللی همچون «برجام» انتقاد کرد و گفت این اقدامات ایالات متحده امنیت جهان را به خطر می‌افکند.

وزیر خارجه کوبا روز جمعه در سخنانی در سازمان ملل متحد نسبت به تهدیدات آمریکا و مواضع جنگ طلبانه این کشور هشدار داد و نسبت به خروج یکجانبه این کشور از برجام ابراز تاسف کرد.

به نوشته خبرگزاری «پرنسا لانینا» «برنو رودریگز» وزیر خارجه کوبا در پیام ویدیویی خطاب به مجمع عمومی سازمان ملل و به مناسبت «روز بین‌المللی حذف جنگ افزارهای اتمی»  گفت که آمریکا بزرگترین نگه دارنده سلاح‌های اتمی و تنها کشور در جهان است که از دو بمب اتمی علیه کشوری دیگر در جهان استفاده کرده است.

 وزیر خارجه کوبا در ادامه گفت، اینک حدود 13400 جنگ افزار اتمی در جهان  وجود دارد و بیش از نیمی از آن‌ها متعلق به آمریکاست.

وزیر خارجه کوبا در ادامه تصمیم آمریکا در خروج  از «توافق هسته‌ای با ایران» و «توافقنامه موشک‌های میان برد» با روسیه را به شدت محکوم کرد و گفت، این اقدامات یکجانبه عواقب جدی برای ثبات و امنیت بین‌المللی دارد. رئیس دستگاه دیپلماسی کوبا در خاتمه به دولت آمریکا توصیه کرد تا پیمان کاهش تسلیحات راهبردی با روسیه  را تمدید کند.

رئیس‌جمهور کوبا نیز اخیرا ضمن انتقاد از سیاست‌ واشنگتن در خروج یکجانبه از برجام تأکید کرد که ایالات متحده علیه هرآنکس که مقابل طرح‌ها و برنامه‌های این کشور تسلیم نشود، از سیاست‌ تحریم‌ها و تهدیدات یکجانبه استفاده می‌کند و حامی براندازی اجباری دولت‌های مستقل از طریق روش‌های جنگ‌های غیرمتعارف است.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar