ایرنا/ مسوولان و مقامات دولتی صعود پرسپولیس به فینال لیگ قهرمانان آسیا را تبریک گفتند.

تیم فوتبال پرسپولیس در رقابتی نفس گیر با برد برابر تیم النصر عربستان در ضربات پنالتی به فینال لیگ قهرمانان آسیا صعود کرد.  

محمود واعظی رییس دفتر رییس جمهوری در پیام تبریک خود در اینستاگرام نوشت: پیروزی غرورانگیز نماینده کشورمان در مصاف با تیم النصر عربستان و صعود به فینال لیگ قهرمانان آسیا را به ملت شریف کشورمان تبریک عرض می‌کنم. این موفقیت که در شرایطی بسیار دشوار بدست آمد -خصوصا با توجه به اجحاف آشکار به تیم پرسپولیس و تصمیم شبهه برانگیز کنفدراسیون فوتبال آسیا در محرومیت ستاره این تیم در ساعات منتهی به بازی- شیرینی دوچندانی داشت و قلب ایرانیان را شاد کرد. از بازیکنان و کادر فنی نماینده شایسته کشورمان عمیقا تشکر می‌کنم و به آنها تبریک می‌گویم. این پیروزی که با غیرت و تلاش مثال‌زدنی بازیکنان‌مان بدست آمد، نه فقط موفقیت یک تیم باشگاهی، که یک پیروزی ملی بود. به این تیم افتخار می‌کنیم و امیدواریم موفقیت‌هایش در بازی فینال لیگ قهرمانان آسیا تداوم یابد.

علی ربیعی سخنگوی دولت نیز در توییتر خود نوشت: امشب، پرسپولیس در مقابل تیمی که متکی بردلارهای زیاد وجنگ روانی به مصاف آمده بودباغیرت به پیروزی رسید. ایرانی همیشه ازسختی‌ها، سربلندبیرون آمده است. ما می‌توانیم در کنارهم، پیروزمندانه از همه بحران‌ها عبور کنیم. این پیروزی رابه همه مردم ایران وبازیکنان باغیرت این تیم تبریک می‌گویم.

همچنین سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز در توییتی با تبریک صعود پرسپولیس به فینال لیگ قهرمانان آسیا نوشت: بازی زیبایی بود یازده نفر آل کثیر بودند دست مریزاد.

پیش از این حسین امیرعبداللهیان در صفحه شخصی خود در توییتر در واکنش به محرومیت عیسی آل کثیر  نوشت: ‌محروم کردن عیسی آل‌کثیر مهاجم تیم پرسپولیس ایران از سوی AFC (کنفدراسیون فوتبال آسیا) به بهانه واهی حرکت نژادپرستانه، رفتاری سیاسی و غیرحرفه‌ای است. البته مقامات سعودی در جهان به رشوه دادن‌های سیاسی و ورزشی و بی‌اخلاقی شهرت دارند. آینده روشن خواهد کرد. به ورزشکاران ایرانی افتخار می‌کنیم.
 

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar