نماد آخرین خبر

آذری‌جهرمی: مشکلات توسعه دولت الکترونیک باید رفع شود

منبع
خانه ملت
بروزرسانی
آذری‌جهرمی: مشکلات توسعه دولت الکترونیک باید رفع شود

خانه ملت/ وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات گفت: همراستا با اصلاح ساختار بودجه در دولت و مجلس بايد مشکلات موجود براي توسعه دولت الکترونيک هم رفع شود زيرا ابزار شفاف‌سازي، ارتقاي فناوري است.

«محمدجواد آذري جهرمي» روز دوشنبه با اشاره به لزوم توسعه دولت الکترونيک به عنوان يکي از زيرساخت‌هاي اصلاح ساختار بودجه و ايجاد شفافيت گفت: هدف اصلي توسعه دولت الکترونيک افزايش بهره‌وري، ايجاد شفافيت و مقابله با فساد است.
وي تصريح کرد: اگر دولت الکترونيک موجب اصلاح فرايندها در کشور نشود و ساختارهاي جاري هم به سمت بهبود بهره‌وري پيش نروند، جز ايجاد هزينه بر دولت و کشور هيچ‌گونه فايده ديگري نخواهند داشت.
آذري‌جهرمي تاکيد کرد: يکي از مشکلات در ساختار مقررات‌گذاري فعلي اين است که دولت الکترونيک به عنوان يک ابزار، توسعه داده مي‌شود و به آن به شکل يک هدف نهايي نگاه نمي‌شود.
وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات افزود: به طور مثال شاخص‌هايي براي کاهش ۱۲ و نيم درصدي مراجعات مردمي به دستگاه‌هاي دولتي وجود دارد اما اهداف در اين مسير به طور دقيق مشخص نشده‌اند يعني اينکه کاهش مراجعات مردمي چه ميزان روي کاهش آلودگي هوا تاثيرگذار است يا چه ميزان شاخص ادراک فساد را بهبود مي‌بخشد.

وي اظهار کرد: براين اساس مقرر شده، وزارت ارتباطات و فناوري جلساتي با کميته‌ فناوري اطلاعات، دولت الکترونيک و ديجيتال کميسيون برنامه و بودجه مجلس برگزار و روي موضوع توسعه دولت الکترونيک و ايجاد شفافيت بررسي‌هاي لازم را انجام دهد.
آذري جهرمي بيان کرد: همراستا با ايجاد اصلاح ساختار بودجه در دولت و مجلس بايد مشکلات موجود براي توسعه دولت الکترونيک هم رفع شود زيرا ابزار شفاف‌سازي، ارتقاي فناوري است.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره