نماد آخرین خبر
  1. برگزیده
سیاسی

بایدن در صورت پیروزی چه رویکردی در قبال ایران خواهد داشت؟

منبع
خبرآنلاين
بروزرسانی
بایدن در صورت پیروزی چه رویکردی در قبال ایران خواهد داشت؟

خبرآنلاين/ استاد ممتاز علوم سياسي و روابط بين الملل در دانشگاه آلاباماي جنوبي در گفتگويي به بررسي سياست هاي جو بايدن نامزد دموکرات ها در انتخابات سوم نوامبر در قبال ايران پرداخت.

پرفسور نادر انتصار در همين راستا گفت: ايران نبايد انتظار تغييرات عمده در مورد سياست آمريکا در مقابل ايران را داشته باشد.  به احتمال زياد جو بايدن زبان ديپلماسي را جانشين فحاشي ها و عربده کشيهاي رژيم ترامپ خواهد کرد و از کلماتي مانند "فشار حد اکثري" و "تغيير رژيم"  استفاده نخواهد کرد.  همانطور که بايدن گفته است, آمريکا تمايل دارد که به برجام بازگردد ولي مفهوم او از برگشتن به برجام با آنچه ايران انتظار دارد متفاوت است.  براي دولت بايدن برجام قدمي است براي تضعيف قدرت دفاعي ايران بخصوص قدرت موشکي آن ولي برداشت ايران از برجام با آنچه که بايدن ميخواهد متفاوت است.  بعلاوه, جو ضد ايران در کنگره آمريکا هنوز بسيار قوي است و اين خود مانع بزرگي در تغيير  رويکرد دولت آينده آمريکا در مورد ايران خواهد بود.

وي همچنين افزود: ترامپ و طرفداران او بر اين عقيده اند که رژيم ترامپ ايران را "مهار" کرده است و تهران را آچمز کرده است.  براي آنها مهم نيست که ديگران چه فکر ميکنند چون آنها در دنياي خيالي خودشان زندگي ميکنند.  بعلاوه, جو بايدن نيز سياست افزايش فشار عليه ايران را به طريق ديگري دنبال خواهد کرد.  هم خود بايدن و هم  مشاورين ارشد او در سياست خارجي و هم پلاتفرم ۲۰۲۰ حزب دموکرات اين را تائيد کرده اند.  آنچه نتيجه انتخابات ريئس جمهوري آمريکا را تعيين خواهد کرد مسائل داخلي آمريکا خواهد بود نه موضوع ايران.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره

دانلود اپلیکیشن آخرین خبر