نماد آخرین خبر
  1. برگزیده
سیاسی

پیشنهاد استفاده از دستگاه دروغ‌سنج برای تایید صلاحیت‌ها در انتخابات!

منبع
اعتماد
بروزرسانی
پیشنهاد استفاده از دستگاه دروغ‌سنج برای تایید صلاحیت‌ها در انتخابات!

اعتماد/ محمدحسن ‌قديري‌ ابيانه گفت‌: شوراي نگهبان از خارج دستگاه دروغ‌سنج وارد کند و هر کسي که خواستار حضور در انتخابات رياست‌جمهوري شد، پيش دستگاه حرف بزند تا بلکه دروغ‌هايش آشکار شود.

انتخابات ۱۴۰۰ به تدريج در فضاي سياسي کشور مورد توجه قرار مي‌گيرد. تعيين رئيس‌جمهور پس از حسن روحاني و شکل تعيين کانديداهاي جريان‌هاي مختلف سياسي، يکي از بحث‌هاي مهم اين روزها را به خود اختصاص داده است. اما سوال مهم اين‌جاست که در انتخابات ۱۴۰۰ کدام گروه‌ها مي‌توانند از مانع تاييد صلاحيت‌هاي شوراي نگهبان عبور کنند؟

محمدحسن ‌قديري‌ ابيانه، فعال سياسي اصولگرا، در گفت‌وگو با اعتماد‌آنلاين در اين‌ باره اظهار داشت: آقاي روحاني طوري عمل کرده که هم منافع ملي را هدر داده و هم مردم را دلسرد کرده است. به همين دليل بهتر است مجلس يازدهم با رأي به استيضاح رئيس‌جمهوري، يک ‌سال زودتر جلوي ضرر را بگيرد. در واقع همه وعده‌هاي روحاني و اسحاق جهانگيري خلاف از آب درآمد. آنها در سال ۹۶ گفته بودند اگر رئيسي رئيس‌جمهوري شود،‌ قيمت ارز به پنج هزار تومان مي‌رسد و حالا مردم با دلار بالاي ۲۰ هزار توماني روبه‌رو هستند.

اين ديپلمات پيشين در ادامه سخنانش گفت: اساساً از همان اول بايد به نوعي از حضور حسن روحاني جلوگيري مي‌شد چراکه امام خميني بارها تاکيد کرده بودند، به افراد مرفه مسئوليت ندهيد. آقاي روحاني در خاطراتش از ناتواني در اجاره ۲ اتاق کوچک نوشته است. ايشان که در طول ۴۱ سال اخير کاري به جز مسئوليت در نظام نداشته،‌ چطور خانه‌ مجلل ۱۰۰ ميليارد توماني خريده است؟

قديري ابيانه همچنين توضيح داد: به نظر من حضور روحاني در رأس دولت همه‌اش ضرر است و به همين خاطر حتماً بايد مثل بني‌صدر عزل شود تا بيشتر از اين به کشور و نظام خسارت نزند.

او ادامه داد: پيشنهاد مي‌دهم شوراي نگهبان از خارج دستگاه دروغ‌سنج وارد کند و هر کسي که خواستار حضور در انتخابات شد پيش دستگاه حرف بزند تا بلکه دروغ‌هايش آشکار شود. اگر اين کار انجام شود، کسي مانند حسن روحاني‌ نمي‌تواند به عنوان کانديدا در انتخابات رياست‌جمهوري خودش را در معرض رأي مردم قرار دهد.

محمدحسن قديري ابيانه در پايان گفت: نظام آرمان‌‌ها و ارزش‌هايي دارد که تحت هيچ شرايطي نبايد به آنها بي‌توجه شويم.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد

instagram.com/akharinkhabar