نماد آخرین خبر
  1. برگزیده
سیاسی

معاون سیاسی سپاه: اگر حشد شعبی به مصاف آمریکا برود، نتیجه دیگری رقم می‌خورد

منبع
فارس
بروزرسانی
معاون سیاسی سپاه: اگر حشد شعبی به مصاف آمریکا برود، نتیجه دیگری رقم می‌خورد

فارس/ معاون سياسي سپاه پاسدارن انقلاب اسلامي ايران تهديد کرد که اگر جنگي در منطقه رخ دهد، آمريکا جان سالم به در نخواهد برد.

سردار «يدالله جواني» معاون سياسي سپاه پاسداران انقلاب اسلامي ايران در گفت‌وگو با شبکه ماهواره‌اي «الاتجاه» وابسته به «کتائب حزب‌الله» عراق گفت: آمريکايي‌ها تهديد مي‌کنند که يگان‌ها و پايگاه‌هاي الحشدالشعبي را خواهند زد؛ اما من فکر مي‌کنم که الحشد تا به امروز نجابت به خرج داده و خويشتن‌داري کرده است.

سردار جواني در اين خصوص تأکيد کرد: «اگر روزي تصميم بر اين باشد که نيروهاي مردمي عراق به مصاف آمريکايي‌ها بروند، نتيجه ديگري رقم خواهد خورد».

معاون سياسي سپاه افزود: «آمريکايي‌ها فراموش نکنند که چگونه به نظاميان خود پوشک مي‌دادند تا خودشان را حفظ کنند و کمتر دچار مشکل شوند».

وي در ادامه گفت: «آمريکايي‌ها درواقع با امضاي توافق‌نامه امنيتي، پا به فرار از عراق گذاشتند و خودشان را از صحنه و معرکه خارج کردند و لذا اين نکته‌اي که دارند مطرح مي‌کنند بيشتر يک تست و محک است».

سردار جواني همچنين يادآور شد: «اتفاقي که چندي قبل رخ داد با آن حرکت منسجم گروه‌هاي مختلف الحشدالشعبي در دفاع از افرادي که بازداشت شده بودند، ديديم که چگونه انجام شد».

وي خاطرنشان کرد: «طي سال‌هاي گذشته آمريکايي‌ها در هيچ‌يک از جنگ‌هايي که وارد شدند، پيروز نشدند و امروزه آمريکايي‌ها خودشان را در موقعيتي نمي‌بينند که بخواهند با جمهوري اسلامي ايران و ملت ايران وارد جنگ شوند؛ اما اينکه حالا يک ناوي را وارد خليج فارس مي‌کنند و تبليغات و سروصدا هم مي‌کنند به معناي اين است که بازنده هستند».

معاون سياسي سپاه در بخش پاياني اظهاراتش تصريح کرد:‌ «اتفاقاً ما بر اين اعتقاديم که آمريکايي‌ها هر وقت که ناوهاي‌شان را وارد خليج فارس مي‌کنند، امکان وقوع جنگ کمتر مي‌شود چون به‌خوبي مي‌دانند که آمدن‌شان به خليج فارس يعني مرگ قطعي و نابودي حتمي آنها؛ چون محال است که جنگي در منطقه رخ دهد و آمريکايي‌ها بتوانند از خليج فارس جان سالم به در ببرند».

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره