نماد آخرین خبر

نسخه صوفی برای حل مشکلات درونی اصلاحات

منبع
باشگاه خبرنگاران
بروزرسانی
نسخه صوفی برای حل مشکلات درونی اصلاحات

باشگاه خبرنگاران/ وزير تعاون دولت اصلاحات درباره ادامه کار شوراي عالي سياستگذاري اصلاح طلبان توضيحاتي را ارائه کرد.

 علي صوفي وزير تعاون دولت اصلاحات در گفت‌و‌گو با باشگاه خبرنگاران جوان، درباره اظهارات پيشين خودش مبني بر احتمال حضور موسوي خوئيني‌ها بر کرسي رياست شوراي عالي سياست‌گذاري اصلاح طلبان گفت: در حقيقت تغييري در شوراي عالي سياستگذاري با استعفاي عارف و موسوي لاري اتفاق افتاده است.

او با بيان اينکه شوراي عالي سياست گذاري اصلاح طلبان در سال ۹۴ براي انتخابات مجلس شکل گرفت و توانست تا سال ۹۸ ايفاي نقش کند ادامه داد: وجود يک نهاد انسجام بخش و اجماع ساز مثل شوراي عالي سياستگذاري که حرکت جبهه‌ اصلاحات را نمايندگي کند براي انتخابات پيش رو مورد نياز است که اين نهاد اختلافات دروني اصلاح طلبان را رفع کرده و جايي باشد که حرف و تصميم آن مورد قبول همه باشد.

صوفي افزود: شوراي عالي سياست گذاري اصلاح طلبان حتي اگر براي انتخابات پيش رو ترکيبش تغيير کند هرگز از بين نخواهد رفت بنابراين بايد فرد ديگري جايگزين محمدرضا عارف در اين مجموعه باشد.

دبيرکل حزب پيش رو اصلاحات درباره اظهارات پيشين خود مبني بر احتمال حضور موسوي خوئيني‌ها در اين شورا، بيان کرد: البته من در اين زمينه خبر موثقي ندارم اما تحليلم اين بود که باتوجه به ورود جدي آقاي موسوي خوئيني‌ها به عرصه سياست، تاکيدي که بر مشارکت اصلاحات در انتخابات ۱۴۰۰ داشت و کناره گيري از انتخابات، اين موضوع به ذهن متبادر مي‌شود که شايد او بهترين گزينه باشد و بتواند در راس شوراي عالي قرار بگيرد تا هم توصيه‌هاي خود عمل و هم شوراي عالي سياستگذاري انسجام پيدا کند.

او خاطر نشان کرد: با توجه به شرايط امروز کشور و جريان اصلاحات، ما به چنين شخصيتي نياز داريم و معتقدم که از سمت اصلاح طلبان هم  احتمال پذيرش او وجود دارد؛ البته ممکن است اقليتي هم وجود داشته باشند که نظرش متفاوت باشد، اما معتقدم که اکثريت جريان اصلاحات با حضور او موافق هستند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره