نماد آخرین خبر
  1. برگزیده
سیاسی

افشاگری بندربن سلطان درباره موشک‌هایی که برای صدام خریدند

منبع
ايسنا
بروزرسانی
افشاگری بندربن سلطان درباره موشک‌هایی که برای صدام خریدند

ايسنا/ رييس پيشين سازمان اطلاعات عربستان گفت که صدام با موشک هايي که خودمان در جنگ با فارس ها برايش خريديم رياض را هدف قرار داد و قبل از آن هيچ کس حمله موشکي به عربستان نداشت.

بندر بن سلطان، رئيس پيشين سازمان اطلاعات عربستان در بخشي از قسمت اول مستند " مع بندر بن سلطان" که شب گذشته از شبکه العربيه پخش شد گف: اظهارات مقامات فلسطيني در رابطه با توافق امارات و بحرين با اسرائيل دردناک و در سطح پايين است. اهانت رهبران فلسطيني به کشورهاي خليج (فارس) غيرقابل قبول است.

وي با انتقاد از رهبران فلسطيني تاکيد کرد: ما مساله فلسطين را مساله ملي و عادلانه مي دانيم اما مدافعان حقوقي اين مساله شکست خورده هستند درحالي که مساله اسرائيل ناعادلانه است اما وکلا و حاميان آن موفق هستند، اين خلاصه اتفاقاتي است که در طول ۷۵ سال گذشته رخ داد.

وي در ادامه گفت : ابو عمار(ياسر عرفات) بعد از حمله صدام به کويت به بغداد آمد و با خنده صدام را بوسيد و به او تبريک گفت و اين مساله براي ملت هاي حاشيه خليج (فارس) بسيار دردناک بود.

دبير پيشين شوراي امنيت ملي عربستان در بخش ديگري گفت: صدام با موشک هايي که در جنگ ايران و عراق خودمان برايش خريديم رياض را هدف قرار داد و اين اولين حمله موشکي به عربستان بود و قبل از آن حتي اسرائيل به ما حمله موشکي نداشت.
بندر بن سلطان خاطرنشان کرد: در آن زمان ما تصاويري ديديم که جواناني از نابلس بعد از حمله صدام به رياض تصاوير او را در دست گرفته و از خوشحالي ميرقصيدند، اين ها مسائلي هستند که نمي توان فراموش کرد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره