نماد آخرین خبر

پیشنهاد سفیر ایران در کرواسی به شهردار زاگرب

منبع
فارس
بروزرسانی
پیشنهاد سفیر ایران در کرواسی به شهردار زاگرب
فارس/ سفير جمهوري اسلامي ايران در کرواسي در ديدار با شهردار زاگرب پيشنهاد برگزاري متقابل هفته‌هاي فرهنگي تهران و زاگرب در دو پايتخت را مطرح کرد که مورد استقبال طرف مقابل قرار گرفت.

«پرويز اسماعيلي» سفير جمهوري اسلامي ايران در کرواسي صبح امروز (سه‌شنبه) ۱۵ مهر ماه با «ميلان بانديچ» شهردار زاگرب ديدار و گفت‌وگو کرد. در اين ديدار محورهاي همکاري بين شهرداري‌هاي تهران و زاگرب بررسي شد.

 

 

پرويز اسماعيلي در ديدار با «ميلان بانديچ» شهردار زاگرب با اشاره به علاقه‌مندي و نيز وجود اشتراکات فرهنگي بسيار بين دو ملت، گفت: «ديپلماسي شهري» و همکاري نزديک شهردار‌ي‌ها مي‌تواند نقش بسيار مهمي در تقويت روابط دو ملت و دو کشور ايفا کند.

سفير ايران در کرواسي، شهرداري‌ها را دولت‌هاي محلي فعال در همه عرصه‌هاي اجتماعي، فرهنگي و اقتصادي خواند و افزود: تدوين برنامه جامع همکاري‌ها بين شهرداري تهران و شهرداري زاگرب مي‌تواند ضمن تعيين اهداف کمي و کيفي، به مناسبات خوب دو پايتخت شتاب موثرتري بدهد.
وي مشارکت فعال اهالي فرهنگ و هنر در جشنواره‌هاي دو کشور را فرصتي مناسب براي تبادل فرهنگي خواند و برگزاري «هفته فرهنگي تهران» و «هفته فرهنگي زاگرب» را به صورت متقابل پيشنهاد داد که مورد توافق شهردار زاگرب قرار گرفت.

 

*تقديم پيام کتبي حناچي به شهردار زاگرب
اسماعيلي همچنين پيام کتبي پيروز حناچي شهردار تهران را تقديم بانديچ کرد.
همکاري در زمينه‌هاي فني و آموزشي، مديريت بحران، مديريت پسماند، زيرساخت‌هاي شهري و مديريت ترافيک، حفظ ميراث شهري و ... از ديگر مباحث اين ديدار بود.

*شهردار زاگرب: در اولين فرصت به تهران سفر مي‌کنم
«ميلان بانديچ» نيز با اشاره به بيش از دو دهه همکاري خوب با شهرداري تهران، گفت: تهران از بزرگترين شهرهاي آسيايي و داراي تجربه بالا در مديريت شهري است و ما توسعه همکاري با يکديگر را بسيار مهم مي‌دانيم.
شهردار زاگرب افزود: دو دولت روابط بسيار صميمانه‌اي دارند و شهرداري‌ها مي‌توانند اين روابط را در سطوح اجتماعي تعميق و تقويت کنند.

وي از پيشنهاد تدوين برنامع جامع همکاري بين شهرداري تهران و زاگرب، و همچنين برگزاري متقابل هفته فرهنگي دو پايتخت استقبال کرد و گفت: افتخار مي‌کنيم که زاگرب جزو پايتخت‌هاي چند فرهنگي، باز و بسيار امن اروپا است.
ميلان بانديچ با تشکر از پيام پيروز حناچي شهردار تهران، ابراز اميدواري کرد که در اولين فرصت به تهران سفر کند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد

instagram.com/akharinkhabar