نماد آخرین خبر
  1. برگزیده
سیاسی

فرمانده آمریکایی: ایران به مناطق همجوار ما آمده است

منبع
فارس
بروزرسانی
فرمانده آمریکایی: ایران به مناطق همجوار ما آمده است

فارس/ يک فرمانده آمريکايي مدعي شده، ايران در ماه‌هاي اخير حضورش در مناطق همجوار آمريکا افزايش داده است. او مدعي شده هدف از اين اقدام، «شيطنت» عليه واشنگتن است.

«کرياک فالر»، رئيس ستاد فرماندعي جنوبي ايالات متحده آمريکا گفته روابط ايران و ونزوئلا با توجه به فشارهاي واشنگتن عليه هر دو کشور در ماه‌هاي اخير افزايش يافته است.

فالر گفت: «ايران، احساس مي‌کند که فرصت دارد در منطقه همجوار ما در اين نيمکره شيطنت کند، ضمن اينکه حضور در اينجا فرصتي براي کسب نفوذ اقتصادي و ساير انواع نفوذ مي‌بيند.»

او حضور ادعايي ايران در اين منطقه را «مهم و هشدارآميز» توصيف کرده است.

ايالات متحده آمريکا و برخي از همپيمانان اين کشور در سالهاي اخير، تحريم‌هايي را عليه دولت ونزوئلا با هدف منزوي کردن رئيس‌جمهور اين کشور و وادار کردن وي به کناره‌گيري از قدرت وضع کرده‌اند.

دولت آمريکا بعد از خروج از «برنامه جامع اقدام مشترک» يا برجام تحريم‌ها عليه ايران را از سر گرفته و به سياست‌هايي تحريک‌آميز عليه ايران، از جمله ترور سردار قاسم سليماني، فرمانده نيروي قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامي روي آورده است.

ترامپ  وعده داده بود با خروج از برجام و پيگيري سياست موسوم به «کارزار فشار حداکثري» ايران را به حضور پاي ميز مذاکره براي رسيدن به «توافقي بهتر» -به زعم او- مجاب خواهد کرد.

در حالي که بيش از ۲ سال از اين وعده مي‌گذرد دولت آمريکا در تحقق اين هدف ناکام مانده و به همين دليل ترامپ به خصوص در آستانه انتخابات رياست‌جمهوري ماه نوامبر از سوي گروه‌هاي مختلف در آمريکا آماج انتقادات قرار گرفته است.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره