نماد آخرین خبر
  1. برگزیده
سیاسی

دولت آمریکا بار دیگر ایران را به تلاش برای دخالت در انتخابات متهم کرد

منبع
فارس
بروزرسانی
دولت آمریکا بار دیگر ایران را به تلاش برای دخالت در انتخابات متهم کرد

فارس/ دولت دونالد ترامپ در گزارشي جديد سه کشور ايران، روسيه و چين را به تلاش براي دخالت در انتخابات رياست‌جمهوري آمريکا متهم کرده است.

وزارت امنيت داخلي آمريکا در گزارشي جديد که امروز منتشر شده بار ديگر ايران، روسيه و چين را به تلاش براي دخالت در انتخابات رياست‌جمهوري آمريکا متهم کرده است.
وزارت امنيت داخلي آمريکا در اين گزارش که در آن ارزيابي اين وزارتخانه  از تهديدهاي داخلي پيش روي آمريکا ارائه شده ادعا شده برخي «دولت‌-ملت‌ها به تلاش براي تضعيف انتخابات آمريکا ادامه خواهند داد.»
در اين گزارش آمده است: «دولت-ملت‌هايي مانند چين روسيه و ايران تلاش خواهند کرد از توانمندي‌هاي سايبري يا نفوذ خارجي، براي ايجاد اخلال در زيرساخت‌هاي مربوط به انتخابات رياست‌جمهوري آمريکا، تشديد تنش‌هاي اجتماعي و نژادي، تضعيف اعتماد به مقام‌هاي آمريکا و انتقاد از مقام‌هاي منتخب ما استفاده کنند.»
وزارت امنيت داخلي آمريکا گفته لازم است آمريکايي‌ها اين تهديدها را درک کرده و خودشان را به اطلاعات مورد نياز براي جلوگيري از «افتادن به دام آنها» مجهز کنند.

اين گزارش در شرايطي منتشر شده که حدود دو ماه پيش يک نهاد رسمي آمريکا  در بيانيه‌اي رسماً ايران، روسيه و چين را به تلاش براي دخالت در انتخابات رياست‌جمهوري اين کشور متهم کرده بود.
در بيانيه‌اي که «ويليام ايوانيا»، مدير «مرکز ملي امنيت و ضداطلاعات»، از نهادهاي زيرمجموعه «مدير اطلاعات ملي» آمريکا منتشر کرده آمده بود: «کشورهاي خارجي از تدابير اثرگذار در رسانه‌هاي اجتماعي و سنتي براي اثرگذاري بر ديدگاه‌ها و ترجيحات رأي‌دهندگان آمريکايي، ايجاد تغيير در سياست‌هاي آمريکا، دامن زدن به تفرقه‌ها و تضعيف اعتماد به روند دموکراتيک ما استفاده مي‌کنند.»
در بخش ديگري از اين بيانيه آمده است: «در حال حاضر، نگراني ما در وهله اول از چين، روسيه و ايران است- اگرچه بقيه دولت‌‌ها و بازيگران غيردولتي هم مي‌توانند به روند انتخاباتي ما ضربه بزنند.»
با اين حال، بسياري از نماينده‌هاي کنگره آمريکا تلاش دستگاه‌هاي اطلاعاتي دولت اين کشور براي اشاره به نام چين و ايران در کنار روسيه براي دخالت در انتخابات آمريکا را رد کرده‌اند.
قانونگذاران آمريکايي مي‌گويند اشاره به نام‌هاي چين و ايران احتمالاً براي کمرنگ کردن نقش احتمالي روسيه در انتخابات آمريکا صورت گرفته است. دولت «دونالد ترامپ» از مدت‌ها پيش به تلاش براي تضعيف دستگاه‌هاي اطلاعاتي و سياسي کردن اطلاعات متهم شده است.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره

دانلود اپلیکیشن آخرین خبر