نماد آخرین خبر

سلیمی‌نمین: سرمایه احمدی‌نژاد آتش گرفته است

منبع
اعتماد
بروزرسانی
سلیمی‌نمین: سرمایه احمدی‌نژاد آتش گرفته است

اعتماد/ عباس سليمي‌نمين گفت: احمدي‌نژاد وقتي روزبه‌روز خودش را بيشتر تخريب مي‌کند و رفتارهاي آنچناني دارد به زودي همه چيز را از دست مي‌دهد پس بهتر است منتظر گذر زمان باشيم تا ببينيم احمدي‌نژاد توسط احمدي‌نژاد به آخر خط مي‌رسد که اين اتفاق در آينده‌اي نه‌چندان دور حتماً رخ خواهد داد.

عباس سليمي‌نمين، مدير دفتر مطالعات تاريخ ايران، درباره اهداف محمود احمدي‌نژاد و موقعيت سياسي فعلي او گفت: اين امري طبيعي است که محمود احمدي‌نژاد با حکم مقام معظم رهبري عضو مجمع تشخيص نظام باشد؛ يعني نقش مشورتي دادن به کسي که هشت سال به عنوان رئيس دولت زمام امور کشور را در دست داشت مي‌تواند تا حدي در امور تاثيرگذار باشد و کسي که عنوان رئيس‌جموري اسبق را يدک مي‌کشد‌‌ تجربياتش را در مواقع لازم در ميان مي‌گذارد. اين با کار اجرايي فرق دارد و فقط به ارائه نظرات کارشناسي محدود است.

او در ادامه گفت: اما اينکه يک نفر بعد از تحويل دولت بخواهد در چه جايگاهي باشد و چه نقشي را در امور ايفا کند، بستگي به تشخيص و البته رفتار خودش دارد. احمدي‌نژاد در حالي روزبه‌روز از خط انقلاب و نظام خارج مي‌شود که نظام بنايي براي حذف اين شخص ندارد. با اين حال ايشان اگر با راديو فردا مصاحبه مي‌کند و برخي از اظهارنظرهاي راديکالي را به زبان مي‌آورد، به زعم خودش مي‌کوشد تا موقعيت خودش را ارتقا بدهد. در واقع احمدي‌نژاد براي بازگشت به قدرت موانع زيادي پيش روي خود مي‌بيند و به همين دليل تصور مي‌کند اگر بتواند بر عِده و عُده طرفدارانش بيفزايد، مي‌تواند موانع را از ميان بردارد و به قدرت بازگردد.

او تصريح کرد: اين ذهنيت احمدي‌نژاد غلط و پوچ است؛ يعني اقداماتي که در طول اين چند سال انجام داده غير از بي‌اعتباري و مرگ سياسي دستاوردي براي او نخواهد داشت، اما او همچنان اصرار به کارهاي اشتباه دارد و مثلاً با گفت‌وگو با راديو فردا مي‌خواهد به آمريکايي‌ها اين پيام را برساند که اگر زماني موضع‌گيري‌هايي داشته، الان به آنها پايبند نيست. در واقع اين حرکت را مي‌توان توبه‌نامه يا «غلط کردم» احمدي‌نژاد به آمريکايي‌ها به حساب آورد.

سليمي‌نمين ادامه داد: در واقع احمدي‌نژاد به اين امر واقف است که خودش به تنهايي شرايط بازگشت به قدرت را ندارد و به همين دليل در حال تلاش است تا با جلب نظري بتواند فضاي ورود به انتخابات و البته قدرت را مهيا کند.

او توضيح داد: درباره اينکه عده‌اي خواستار مقابله با اين شخص هستند بايد گفت، اين‌قدر مهم نيست که دستگاه قضايي با او برخورد کند يا مثلاً از مجمع تشخيص کنار گذاشته شود. به نظر من اين نوع مواجهه به احمدي‌نژاد فرصت مهم شدن خواهد داد و او را به هدفش مي‌رساند. با اين توضيح که وقتي روزبه‌روز خودش را بيشتر تخريب مي‌کند و رفتارهاي آنچناني دارد به زودي همه چيز را از دست مي‌دهد پس بهتر است منتظر گذر زمان باشيم تا ببينيم احمدي‌نژاد توسط احمدي‌نژاد به آخر خط مي‌رسد که اين اتفاق در آينده‌اي نه‌چندان دور حتماً رخ خواهد داد.

مدير دفتر تدوين مطالعات تاريخ ايران اضافه کرد:‌ طرح برخورد با احمدي‌نژاد در حالي به ميان آمده که او اصرار دارد سرمايه‌هاي خود را به آتش بکشد. او نمي‌داند که با طرفداري از مايکل ‌جکسون نه تنها نمي‌تواند جوانان را به سمت خودش بکشد بلکه وجهه‌ باقي‌مانده را هم از دست خواهد داد و به پايان کارش مي‌رسد. اما اگر مثلاً از حضور در مجمع کنار گذاشته شود‌ مي‌گويد، مرا تحمل نکردند.

عباس سليمي‌نمين در پايان گفت: احمدي‌نژاد در سال ۸۴ به مردم و قشر ضعيف روي خوش نشان داد و باعث اعتبارش شد، اما حالا دست تکدي به سمت خارجي‌ها دراز کرده و روزبه‌روز وضعيت بدتري پيدا مي‌کند. در پايان لازم است بگويم، اساساً حيف است درباره کسي که اين همه شيفته قدرت است بنشينيم و حرف بزنيم؛ سرمايه احمدي‌نژاد آتش گرفته است.

 

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره