نماد آخرین خبر

وقتی اورتگاس نگران سلامت ایرانی‌ها می‌شود!

منبع
فارس
بروزرسانی
وقتی اورتگاس نگران سلامت ایرانی‌ها می‌شود!

فارس/  سخنگوي وزارت خارجه آمريکا که به کرات بر تداوم فشار حداکثري عليه ايران تأکيد کرده، اين بار و در شرايط وخيم‌تر شدن شيوع ويروس کرونا، نگران سلامت ايراني‌ها شده است.

 «مورگان اورتگاس» سخنگوي وزارت خارجه آمريکا بامداد امروز (چهارشنبه) در پيامي در توئيتر نوشت: «آمريکا از وخيم شدن شرايط کوويد-۱۹ (کرونا) در ايران نگران است و ما پيشنهاد خود براي کمک را که براي بار نخست در ماه فوريه مطرح کرديم، تکرار مي‌کنيم.»

اين اظهارات پس از آن مطرح مي‌شود که سخنگوي وزارت امور خارجه آمريکا اخيرا در گفت‌وگويي با شبکه «سي.ان.بي.سي»گفته بود که واشنگتن همچنان به «فشار حداکثري» به ايران ادامه مي‌دهد، اما به مذاکره با جمهوري اسلامي براي يک توافق بهتر علاقه‌مند است. وي افزود: «کارزار فشار اقتصادي حداکثري ما همچنان باقي است، اما به ياد داشته باشيد که رئيس‌جمهور ترامپ گفته است که خواستار يک راه‌حل صلح‌آميز با ايران است و گفته است که تمايل دارد براي يک توافق بهتر وارد مذاکره شود».

اورتگاس پيش از اين هم در اظهاراتي گفته بود که فشار حداکثري به ايران باعث شده رفتارهاي تحريک آميز دريايي آن در خليج فارس محدود و تهران از کسب ميلياردها دلار محروم شود.

البته اين اظهارات واکنش سخنگوي وزارت خارجه جمهوري اسلامي ايران را به همراه داشت و سعيد خطيب‌زاده در پاسخ به پرسش خبرنگار فارس در اين باره، گفت:‌ عاقلان دانند که فشار حداکثري دائمي آمريکا موفق بوده يا مقاومت حداکثري ملت ايران. ايالات متحده روزهاي تلخي را طي مي‌کند که نتيجه و ثمره نه تنها سياست‌هاي مخرب فعلي رژيم حاضر در کاخ سفيد است، بلکه سال‌ها خونريزي، جنگ و کشتار مردم بيگناه اين منطقه است. ايالات متحده جز اين ادعاهاي واهي حرف ديگري نمي‌تواند بزند.

سخنگوي وزارت خارجه افزود:‌ اين ضرباتي که ناجوانمردانه به خاطر تحريم‌ها به ملت ايران زده شده، نه فراموش مي‌شود و نه فراموش مي‌کنيم که خسارت‌ها را بگيريم. روزي که آمريکا عاقل شود و بخواهد برگردد به جامعه جهاني تازه اول ماجراست و بايد بتواند همه چيز را جبران کند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره

پس از این بخوانید

پس از این بخوانید

دانلود اپلیکیشن آخرین خبر