نماد آخرین خبر
  1. برگزیده
سیاسی

طرح «استفاده ماسک از خانه تا خانه» در تهران اجرا می‌شود

منبع
ايرنا
بروزرسانی
طرح «استفاده ماسک از خانه تا خانه» در تهران اجرا می‌شود

ايرنا/ رييس جمهوري با تاکيد بر اجراي طرح استفاده ماسک از خانه تا خانه، افزود: مرحله نخست اين طرح از شنبه براي تهران بزرگ اجرا و بنا به ضرورت، ممکن است در ديگر استان‌ها هم اجرايي و عملياتي شود.

حجت الاسلام والمسلمين حسن روحاني روز چهارشنبه در جلسه روساي کميته‌هاي ستاد ملي مقابله با کرونا تاييد و اجراي مقررات سختگيرانه و اعمال يک سلسله محدوديت ها به عنوان يک مطالبه عمومي مردم و متخصصان، در روند مقابله با کرونا را الزامي خواند و تاکيد کرد که شرط نخست موفقيت اين مقررات و محدوديت ها در مهار بيماري کرونا، بي ترديد همکاري و همراهي مردم است.

رييس جمهوري تاکيد کرد: مي‌دانيم تعطيل کردن موقت برخي از کسب و کارها براي مردم زحمت درست مي‌کند اما در شرايط فعلي چاره‌اي جز افزايش سخت‌گيري‌ها و محدوديت‌ها نداريم.

وي با تاکيد بر اجراي طرح استفاده ماسک از خانه تا خانه، افزود: مرحله نخست اين طرح از شنبه براي تهران بزرگ اجرا و بنا به ضرورت، ممکن است در ديگر استان‌ها هم اجرايي و عملياتي شود.

روحاني اظهار داشت: براي حسن اجرا و موثر بودن جرائمي که توسط کميته‌هاي امنيتي- اجتماعي و درماني ستاد مقابله با کرونا تدوين شده، کميته اطلاع رساني و تبليغات مکلف است با همکاري رسانه ملي و فضاي مجازي و استفاده حداکثري از همه رسانه‌هاي کشور نسبت به اطلاع رساني و آموزش اين موضوع اقدام موثر و مداوم کند.

رييس جمهوري وظيفه اتحاديه‌ها، اصناف، صاحبان حِرَف و مديران و مسوولان ادارات را در رعايت پروتکل ها، اعمال نظارت و اجراي جرائم، بسيار جدي عنوان کرد و گفت: همه اين بخش‌ها موظف به اعمال اين جرائم و نظارت دائمي بر آنها هستند و اين را بخشي از وظايف اولويت دار خود تعريف کنند.

 روحاني با اشاره به اجراي طرح استفاده ماسک از خانه تا خانه گفت: با توجه به اجباري شدن پوشش ماسک در استان تهران و برخي از مناطق کشور، دستگاه‌ها و مسوولان ذيربط، موظف شده‌اند که تلاش مضاعفي براي تامين ماسک ارزان قيمت انجام دهند و همزمان کميته تبليغات با همکاري کميته درمان، بايد روش ساخت ماسک‌هاي خانگي را به مردم آموزش بدهند.

رييس جمهوري در ادامه به موضوع اربعين و ضرورت رعايت دقيق دستورالعمل‌هاي بهداشتي اشاره کرد و گفت: خوشبخانه با همکاري مردم متدين و منضبط کشورمان تمامي پروتکل‌ها در اکثر شهرها در عزاداري محرم به خوبي اجرا شد و اکنون توقع و انتظار اين است که در عزاداري‌هاي اربعين و دهه آخر ماه صفر نيز اين پروتکل‌ها به بهترين شکل اجرا شود به گونه‌اي که حتي ديگر شاهد برخي تخلفات کوچک نيز نباشيم.
 

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره

دانلود اپلیکیشن آخرین خبر