نماد آخرین خبر
  1. برگزیده
سیاسی

قالیباف: اگر کنار مجاهدان خط مقدم نایستیم از مروت و انسانیت به دور است

منبع
تسنيم
بروزرسانی
قالیباف: اگر کنار مجاهدان خط مقدم نایستیم از مروت و انسانیت به دور است

تسنيم/ رئيس مجلس گفت: عقلانيت اين است که در ميدان حاضر باشيم و لااقل به پرستاران و پزشکان خداقوت بگوييم.؛ اگر کنار مجاهدان خط مقدم نايستيم از مروت و انسانيت به دور است.

جلسۀ بررسي مسائل نظام سلامت کشور با تأکيد بر اپيدمي کرونا با حضور رئيس مجلس شوراي اسلامي، رئيس و اعضاي کميسيون بهداشت، رئيس ستاد کرونا در تهران، روساي نظام‌هاي صنفي، روساي دانشگاه‌هاي علوم پزشکي، روساي بيمارستان‌ها، معاونان وزير بهداشت هم اکنون در حال برگزاري است.

قاليباف در اين جلسه درخصوص حواشي ايجاد شده پس از حضور وي در يکي از بيمارستان‌هاي تهران براي پيگيري وضعيت درمان بيماران کرونايي گفت: ما يک عقل معاد داريم يک عقل معاش؛ در مبارزه با کرونا پرستاران و پزشکان با عقل معاد مجاهدت کردند نه با عقل معاش.

وي افزود: آن چيزي که ما را از جنگ اقتصادي و کرونا بيرون مي‌برد وحدت و صميميت و پرهيز از اختلاف است. نبايد موضوعاتي جز آنچه را مشکل مردم است، به ميان آوريم و نبايد جز حل مشکلات مردم به چيزي فکر نکنيم. 

رئيس مجلس گفت: بازديد ما از بيمارستان امام، حداقل کاري بود که مي‌توانستيم انجام دهيم و البته در نظارت ميداني، همۀ پروتکل‌ها را رعايت کرديم و فرمانده ستاد کرونا، رئيس دانشگاه علوم پزشکي و رئيس بيمارستان نيز حاضر بودند و بر رعايت پروتکل‌ها نظارت کردند.

وي با اشاره به ابتلاي 30 هزار پرستار به کرونا گفت: اينها با عقل معاد کار کردند. برخي از پرستاران از اسفند ماه سال گذشته کارانه نگرفتند و الان در خط مقدم هستند. اين روند بايد تغيير کند.

قاليباف اضافه کرد: وقتي سيل کرونا آمد، کادر درماني ما در مقابل سيل با عقل معاد ايستادند. سيل کرونا و سيل مشکلات اقتصادي را داريم و بايد در مقابل آن بايستيم و از مردم دفاع کنيم. اگر کنار مجاهدان خط مقدم نايستيم از مروت و انسانيت به دور است. عقلانيت اين است که لااقل به پرستاران و پزشکان خداقوت بگوييم.

رئيس مجلس شوراي اسلامي همچنين گفت: در بيمارستان فرهنگ ايثارگري را ديدم. در بيمارستان امام پرستاراني بودند که از معيشت خود چيزي نمي‌گفتند ولي نگران تجهيزات درماني بودند. اين همان روحيه دفاع مقدس است.

قاليباف در بخش ديگري از سخنان خود بيان داشت: در همۀ نظارت‌هاي ميداني حضور در کنار کادر درمان را در دستور کار خواهيم داشت؛ همۀ پروتکل‌ها را رعايت خواهيم کرد ولي اين به معني نرفتن و کار نکردن نيست.

وي خاطرنشان کرد: ساختارها مي‌توانند جهت‌دهي کنند ولي بايد ظرفيت‌هاي مردمي را پاي کار بياوريم. به طورجدي افزايش تخت‌هاي بيمارستاني را بايد در دستور کار قرار دهيم.

رئيس مجلس شوراي اسلامي گفت: بيمارستان براي انشعاب آب دچار مشکل است. اين فقط يک هماهنگي و توجه مي‌خواهد.

وي تصريح کرد: کرونا بايد اولويت اول دولت و مجلس و قوه قضائيه باشد. اگر همه بار را روي دوش کادر درمان بيندازيم قطعا مشکلات حل نخواهد شد. دنبال حال‌گيري و مچ‌گيري نيستيم. بايد شبانه روزي براي پيگيري مشکلات مردم کار کنيم.  دغدغۀ همۀ نمايندگان در تمامي حوزه‌هاي انتخابيه مسئله کرونا خواهد بود.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره