نماد آخرین خبر

اصغرزاده: اصلاح طلبان باید صدای بی صدایان جامعه باشند

منبع
عصر ايران
بروزرسانی
اصغرزاده: اصلاح طلبان باید صدای بی صدایان جامعه باشند

عصر ايران/ يک فعال سياسي اصلاح طلب گفت: اصلاح طلبان بايد به مردم ثابت کنند که همچنان در کنار آنها بوده و صداي بي صدايان جامعه همچون کارگران، فقرا، زنان ، دانشجويان، معلمان و اقليت ها هستند.

ابراهيم اصغرزاده در پنجمين نشست مشترک شوراي مرکزي حزب جوانان ايران اسلامي با دبيران استاني اين حزب با بررسي شرايط فعلي کشور و تهديد و فرصت هاي پيش رو اظهار کرد: عملکرد مسئولين و حوادث و مسائل مختلف پيش آمده در طي چند سال گذشته موجب بروز انباشت مطالبات به حق مردم گرديده و دست و پنجه نرم کردن ملت با مشکلات و بروز برخي اعتراضات در سطح جامعه، ضرورت اجراي هر چه سريع تر اصلاحات اساسي در کشور را براي حاکميت پر رنگ تر کرده است.

دبير کل انجمن اسلامي مهندسان ايران دوم خرداد و پيروزي غير منتظره سيد محمد خاتمي در انتخابات رياست جمهوري سال ۷۶ را تلنگري جدي و تولدي دوباره براي سياسيون و مردم دانست و خاطرنشان کرد: در شرايطي که هيچ روزنامه مستقل واقعي و حزب سياسي در کشور وجود نداشت، مردم ايران توانستند با کمترين امکانات و صرفا به اميد تغيير و احقاق حقوق خود به شعارهاي سيد اصلاحات اعتماد کرده و با اتحادي وصف ناپذير در راستاي آرمان هاي خود گام بردارند و سرنوشت خوبي را براي خود رقم بزنند.

وي ابراز عقيده کرد: نتيجه انتخابات دوم خرداد حامل پيامي بود براي حاکميت و سياسيون که تا پيش از آن هيچ شناختي از مطالبات جامعه نداشتند و فکر مي کردند که استراتژي آنها مورد تاييد مردم بوده و آنها از شرايط خود راضي هستند و از اين رو ضرورت بازنگري در سياستگذاري ها و اصلاحات را امري ضروري و غير قابل کتمان دانستند.

اصغر زاده اصلاحات و تغيير اساسي در ساختار را عامل مهمي در جهت حفظ وحدت و ايجاد وفاق ملي دانست و گفت: بحران آفريني و کار شکني نيروهاي قانون گريز و پر نفوذ طي ساليان گذشته موجب شده تا مطالبات جامعه به نحو مطلوب پيگيري نشود. در نتيجه مردم با قهر با صندوق هاي راي و کم اهميت جلوه دادن اثر بخشي نهادهاي انتخابي پيام انتقادي خود را به حاکميت مخابره نمايند.

دبير کل انجمن اسلامي مهندسان وظيفه اصلاح طلبان براي برون رفت از شرايط حاد فعلي را بسيار خطير دانست و گفت: اصلاح طلبان در شرايط حساس فعلي و در راستاي اعتماد سازي مجدد و نجات کشور نيازمند بازنگري جدي در استراتژي گذشته خود هستند و بايد به مردم ثابت کنند که همچنان در کنار آنها بوده و صداي بي صدايان جامعه همچون کارگران، فقرا، زنان ، دانشجويان، معلمان و اقليت ها هستند.

وي در پايان اعتراض و انتقاد نسبت به حاکميت و اصلاح طلبان را حق مسلم مردم دانست و گفت: ما موافق هيچگونه براندازي و ناامني در کشور نيستيم اما معتقديم که اعتراض و انتقاد سازنده مي تواند چراغ راه آينده يک جامعه باشد.
  

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره