نماد آخرین خبر
  1. برگزیده
سیاسی

دستیار رئیس مجلس نوشت: جریان تحریف با اسم رمز پروتکل

منبع
فرهيختگان
بروزرسانی
دستیار رئیس مجلس نوشت: جریان تحریف با اسم رمز پروتکل

فرهيختگان/  دستيار سياسي رئيس مجلس معتقد است رئيس جمهور حق دارد براي شرکت در جلسه سران تصميم بگيرد اما هر تصميمي که مي‌گيرند اگر با واکنش مردم روبروي شود، دليل حمله همه جانبه مسئولين و رسانه هاي وابسته به دولت به اقدام وظيفه مندانه رئيس مجلس نمي‌شود.
 
محمد سعيد احديان دستيار سياسي دکتر محمدباقر قاليباف رئيس مجلس در يادداشتي نوشت:

پس از نظارت ميداني رئيس مجلس، جريان تحريف فعاليت خود را براي زير سوال بردن آن با اسم رمز «پروتکل» آغاز کردند. پيام‌هايي پي در پي توسط مسئولين و تقريبا تمام انبوه رسانه هاي وابسته به دولت از ايرنا و برنا گرفته تا ايران و ايران آنلاين توليد شد تا در فضاي عمومي اينطور جا بيندازند که در اين نظارت، پروتکل‌هاي بهداشتي رعايت نشده است. دکتر زالي، فرمانده ستاد مبارزه با کرونا در تهران در اين نظارت حاضر بودند و خود در پايان اين بازديد، رعايت شدن پروتکل‌ها را تاييد کرده اند. علاوه بر آن، رئيس دانشگاه علوم پزشکي و رئيس بيمارستان امام و سرپرستار بيمارستان نيز خود بر اجراي پروتکل‌ها نظارت داشته اند و خود نيز با همان تجهيزاتي وارد بخش مراقبت‌هاي ويژه شده‌اند که رئيس مجلس آن را رعايت کرده است. اگر در فيلم‌ها نيز مشاهده کنيد، پرستاران و پزشکان حاضر در بخش مراقبت‌هاي ويژه نيز خود با رعايت همان پروتکل‌ها روزي يک شيفت در بخش حاضر هستند. خبرنگاران صدا و سيما نيز که هر از چندگاهي گزارش‌هايي از بخش‌هاي مراقبت ويژه تهيه مي‌کنند با همان پروتکل و همان تجهيزات استفاده شده در بخش حاضر مي‌شوند. حال آقاي قاليباف بايد چه پروتکل ديگري را با نظارت چه کساني جز فرمانده ستاد مبارزه با کروناي تهران و رئيس بيمارستان رعايت کند؟ بحث رعايت نشدن پوتکل‌ها کاملا انحرافي و دروغين است.

رسانه هاي دولتي و حامي آنها که بي بي سي و ايران اينترنشنال نيز به آنها پيوسته بود براي هدف خود به تحريفي عجيب نيز روي آوردند و به تحريف سخنان خانم دکتر محرز روي آوردند از خانم دکتر محرز مي‌پرسند آيا در شرايط تشديد کرونا بايد جلسه سران قوا هم تعطيل شود؟ ايشان مي‌گويند اگر در آنجا هم مثل بقيه جاها تجمع صورت مي‌گيرد بله بايد تعطيل شود ايشان ادامه مي دهند که حتي مجلس نيز بايد تعطيل شود و اصولا همه تجمعات بايد تعطيل شود. در چند دقيقه، رسانه‌هاي داخلي و خارجي را به خط مي‌کنند تا اينطور القا کنند که دکتر محرز، لغو جلسه در پي نگران شدن جناب رئيس جمهور از ابتلا به کرونا به دليل نظارت ميداني رئيس مجلس را تاييد کرده است در حاليکه روشن است  ايشان به طور کلي با برگزاري اين جلسه آنهم اگر تجمع صورت مي گيرد مخالفت کرده اند و سخني ناظر به نظارت ميداني آقاي قاليباف ندارند اين  در حالي است که اصل برگزاري جلسۀ سران قوا مورد توافق سران سه قوه بوده است همچنين روشن است که نمايندگان مجلس يازدهم مثل ديگر مردم ، حاضر به تعطيلي يک روز مجلس نشده اند و نخواستند بين آنها و مردم عادي فرقي وجود داشته باشد.

از سوي ديگر، بايد توجه داشت که اين قبيل مخالفت‌ها و بهانه‌تراشي‌ها ريشه‌هايي در منطق مديريتي افراد دارد و به اين مورد يا آن مورد خاص برنمي‌گردد. برخي چنان با تعجب از به خطر افتادن جان مسئولان مي‌نويسند و چنان با آب و تاب بيانيه صادر مي‌کنند که مسئولان حق ندارند! به دل خطر بروند که انگار هنوز در سالهاي قبل از انقلاب زندگي مي‌کنند و اصلا چيزي از انقلاب اسلامي و دفاع مقدس و شيوه‌هاي فرماندهي شريف‌ترين و متخصص‌ترين مديران انقلابي اين کشور نشنيده‌اند. شهيد بهشتي به روشني در مورد مدل مديريتي در جامعۀ اسلامي سخن گفته است: « آن روزي فساد در جامعه رسوخ مي‌کند و زمام داران به صورت بت درمي‌آيند که رابطه مردم با مسئولان بريده شود. در فقه اسلامي، حجاب يعني فاصله بين مردم و مسئولان، حرام مطلق است. ننگ بر جامعه‌اي که روي کاکل زري يک آدم بچرخد. کسي که از جان خودش مي‌ترسد نبايد زمام‌دارد شود. اينها در جامعۀ اسلامي دگم است و هيچ قابل انعطاف نيست». اين همان منطقي است که رهبر فعلي انقلاب در زماني که مسئول اجرايي کشور بودند ، در خط مقدم دفاع مقدس زير شديدترين آتش و گلوله بودند.

هر قدر هم بخواهند برچسب تبليغاتي به اقدام آقاي دکتر قاليباف بزنند اما اين يک واقعيت است کادر درمان در اين چند ماه از کم توجهي به آنها خسته شده است نه از بودجه يک  ميليارد يورويي چيزي ديده است و نه فشار کاري اش کمتر شده است تمامي کادر درمان حاضر در بيمارستان امام، يکصدا باور داشتند که حضور قاليباف در بيمارستان و با همان تجهيزاتي که پرستاران و پزشکان در اختيار دارند، مغتنم و اميدآفرين است و بازتاب ها از بيمارستان ها برخي نقاط کشور نشان مي دهد که اين همدلي و حضوردر خط مقدم يک مسئول تاثير بسزايي در اميدآفريني به آنان داده است که انشاءالله با همراهي مسئولين اجرايي بتوان مطالبات به حق آنان را نيز پاسخي مناسب داد.

در نهايت مسلّم است که رئيس جمهور خود حق دارند براي شرکت در جلسه سران تصميم بگيرند اما هر تصميمي که ايشان مي گيرند اگر با واکنش مردم روبروي مي شود، دليل حمله همه جانبه مسئولين و رسانه هاي وابسته به دولت  به اقدام وظيفه مندانه رئيس مجلس نمي‌شود.

اقدام آقاي قاليباف هيچ تعريضي به آقاي رئيس جمهور نداشت و فقط يک نظارت ميداني بود اين آقاي روحاني بودند که با تصميم به عدم شرکت، اين فضاي انتقادي را عليه خود فعال کردند و اکنون نيز با عبارت هايي توهين آميز شخصا وارد ماجرا شدند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره