نماد آخرین خبر
  1. برگزیده
سیاسی

آمریکا: ۹۲ دامنه اینترنتی مورد استفاده ایران را مسدود کردیم

منبع
فارس
بروزرسانی
آمریکا: ۹۲ دامنه اینترنتی مورد استفاده ایران را مسدود کردیم

فارس/ وزارت دادگستري آمريکا در بيانيه‌اي مدعي شده ۹۲ دامنه اينترنتي را که مورد استفاده ايران بوده مسدود کرده است.

وزارت دادگستري آمريکا در بيانيه‌اي مدعي شده ۹۲ دامنه اينترنتي مورد استفاده سپاه پاسداران انقلاب اسلامي را مسدود کرده است.
در اين بيانيه آمده است: «ايالات متحده ۹۲ دامنه اينترنتي را که سپاه پاسداران انقلاب اسلامي با استفاده غيرقانوني از آنها اقدام به دروغ‌پراکني در سطح دنيا مي‌کرد، مسدود کرد.»
وزارت دادگستري آمريکا مدعي شده از ميان دامنه‌هاي اينترنتي مسدود شده، ۴ دامنه با آنکه خودشان را رسانه‌هاي خبري معرفي کرده‌اند، عملاً تحت کنترل سپاه پاسداران بوده و به انتشار اطلاعاتي با هدف اثرگذاري بر سياست داخلي و خارجي ايالات متحده اشتغال داشته‌اند. واشنگتن اين اقدام را نقض قانوني موسوم به «قانون ثبت کارگزاران خارجي» (FARS) توصيف کرده است.
آمريکا در ادامه ادعاهاي خود گفته وظيفه ۸۸ دامنه اينترنتي ديگر، انتشار «پروپاگانداي ايران» به ساير نقاط دنيا بوده است.

وزارت دادگستري آمريکا مدعي شده فعاليت تمامي اين ۹۲ دامنه اينترنتي، نقض تحريم‌هاي آمريکا عليه حکومت ايران و سپاه پاسداران انقلاب اسلامي بوده است.
«جان دسي ديمرز»، دستيار وزير دادگستري آمريکا  گفت: «ما از تمامي ابزارهايي که در اختيار داريم استفاده خواهيم کرد تا مانع سوءاستفاده حکومت ايران از رسانه‌هاي اجتماعي و شرکت‌هاي آمريکايي براي انتشار مخفيانه پروپاگاندا جهت اثرگذاري بر مردم آمريکا و تفرقه‌افکني شويم.»
وي اضافه کرد: «سازمان‌هاي فعال در انتشار اخبار جعلي به ابزارهايي جديد براي دروغ‌پراکني کشورهاي مستبد در راستاي تلاششان براي تضعيف دموکراسي ما تبديل شده‌اند. اقدام امروز نشان مي‌دهد که ما مي‌توانيم از قوانين متعدد خود براي حراست از شفافيت استفاده کنيم.»
وزارت دادگستري آمريکا گفته اين اقدام حاصل تلاشي مشترک ميان «اف‌بي‌آي» و شرکت‌هاي گوگل، فيسبوک و توئيتر بوده است.
«جان بنت»، مأمور ويژه «اف‌بي‌آي» در سانفرانسيسکو گفت: «اين پرونده، نمونه‌اي بي‌نقصي است که نشان مي‌دهد چرا شعبه اف‌بي‌آي در سانفرانسيسکو داشتن رابطه مستمر با مجموعه‌اي از رسانه‌هاي اجتماعي و شرکت‌هاي فناوري را در اولويت قرار مي‌دهد. چنين ارتباطاتي، تبادل فوري اطلاعات جهت مقابله با تهديدهاي موجود عليه امنيت کشور و روندهاي دموکراسي ما را امکان‌پذير مي‌کنند.»
دادگستري آمريکا اسامي چهار وب‌سايتي که به موجب قانون FARA مسدود شده‌اند را «newsstand7.com»، «usjournal.net»، «usjournal.us» و «twtoday.net» اعلام کرده است.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره