نماد آخرین خبر
  1. برگزیده
سیاسی

نبرد ‌مستقیم سپاه پاسداران با تفنگداران آمریکایی‌ در خلیج فارس

منبع
خبرآنلاين
بروزرسانی
نبرد ‌مستقیم سپاه پاسداران با تفنگداران آمریکایی‌ در خلیج فارس

خبرآنلاين/  فرمانده منطقه يکم نيروي دريايي سپاه با تاکيد بر اينکه حماسه ۱۶ مهر سال ۶۶ بي نظير بود و موجب بروز غرور و شجاعت ملي در برابر استکبار جهاني شد گفت: آمريکايي‌ها ترس و وحشت آن زمان را در رويارويي با رزمندگان دريادل اسلام به خاطر دارند.


سردار عباس غلامشاهي فرمانده منطقه يکم نيروي دريايي سپاه پاسداران انقلاب اسلامي با گراميداشت اربعين حسيني و روز ملي نيروي دريايي سپاه اظهار داشت: حماسه نبرد مستقيم رزمندگان نيروي دريايي سپاه در شانزدهم مهرماه ۱۳۶۶ از جمله حماسه‌هاي ملي و ماندگار در دوران دفاع مقدس بود.
وي افزود: در يک سال و نيم پاياني جنگ تحميلي، ما با پديده‌اي متفاوت از طول دوران دفاع مقدس مواجه شديم و آن هم حضور علني و حمايت استکبار جهاني به ويژه آمريکا و پشتيباني از نيروهاي رژيم بعث عراق و صدام بود.
فرمانده منطقه يکم نيروي دريايي سپاه پاسداران انقلاب اسلامي گفت: به دنبال ورود آمريکايي‌ها در نبردهاي دريايي و انهدام کشتي‌ها و شناورها و به خطر افتادن منابع و منافع اقتصادي در خليج فارس رزمندگان اسلام در رويارويي مستقيم با نيروهاي آمريکايي بر روي دريا حضور يافتند.
وي با بيان اينکه در طول دوران مقدس شاهد حماسه‌هاي ماندگار توسط رزمندگان انجام شده است، گفت: يکي از حماسه‌هاي به يادماندني و ملي که مبارزه با استکبار جهاني را به تصوير کشيد حماسه ۱۶ مهر سال ۶۶ است که ناوگروه ذوالفقار به فرماندهي شهيد مهدوي و همرزمانشان در مواجهه با آمريکا حماسه‌اي بي‌نظير خلق کردند و غرور ملي و شجاعت رزمندگان اسلام در مقابل آمريکا را به نمايش گذاشتند.
فرمانده منطقه يکم نيروي دريايي سپاه با اشاره به اثرگذاري نيروهاي استان هرمزگان در حماسه‌هاي ملي ادامه داد: اين عمليات هفت دلاورمرد ايراني از جمله شهيد مهدوي شهادت رسيدند، همچنين استان هرمزگان به عنوان استاني ارزشمند در خلق حماسه‌هاي ملي در اين عمليات پرافتخار، سرباز سردار اسلام شهيد آبسالان را تقديم نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران کرد.
غلامشاهي افزود: اين حماسه به قدري پرافتخار و ارزشمند بود که ما اکنون نيز شاهد اثرات آن هستيم و مشاهده مي‌کنيم که آمريکايي‌ها ترس و وحشت آن زمان را در رويارويي با رزمندگان دريادل اسلام به خاطر دارند و از بي‌باکي حماسه آفرينان ۱۶ مهر۶۶ همچنان مستأصل و در رعب و وحشت هستند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره