نماد آخرین خبر
  1. برگزیده
سیاسی

اسد: هیچ نیروی ایرانی در خاک ما وجود ندارد

منبع
فارس
بروزرسانی
اسد: هیچ نیروی ایرانی در خاک ما وجود ندارد

فارس/  بشار اسد در ارتباط با حضور نيروهاي ايراني در خاک سوريه تأکيد کرد: «نيروهاي ايراني نداريم اين کاملا واضح است. آنها از سوريه حمايت مي‌کنند؛ کارشناس نظامي اعزام مي‌کنند و با نيروهاي ما همکاري دارند؛‌ در کنار ارتش سوريه حضور دارند».


اسد در ادامه گفت: «بگذاريد به يک مثال عملي اشاره کنم: حدود يک سال پيش آمريکايي‌ها براي مجاب کردن ايراني‌ها در خصوص اينکه آنها بايد در فاصله هشتاد کيلومتري از مرز با ارتفاعات جولان اشغالي باشند به روس‌ها اطلاع دادند. با آنکه آنجا سرباز ايراني نبود! با اين حال ايراني‌ها بسيار انعطاف‌پذير بودند و گفتند: باشد، کادر ايراني در جنوب آن خط نخواهد بود. آمريکايي‌ها گفتند که اگر بر سر اين مسئله توافق کنيم از بخش شرقي اشغال شده سوريه در مرزهاي عرب يا منطقه موسوم به "التنف" خارج مي‌شويم؛ اما چيزي رخ نداد و آنها خارج نشدند».
اسد افزود: «مسئله ايران بهانه‌اي براي ادامه اشغال خاک سوريه و حمايت از تروريست‌هاست. آنها از اين مسئله به عنوان يک ماسک براي پنهان کردن مقاصد حقيقي‌شان استفاده مي‌کنند. تنها راه براي اجراي چيزي‌هايي که آنها مي‌گويند اين است که سوريه يک کشور بازيچه دست آمريکا شود. اين چيزي است که آنها مي‌خواهند نه چيز ديگري. بقيه چيزي‌هايي که درباره آن صحبت مي‌کنند دروغ و ادعاهايي جعلي است بنابراين فکر نمي‌کنم تا زماني که آنها نخواهند رفتار خود را تغيير دهند، راه حل واقعي در ارتباط با آمريکايي‌ها وجود نخواهد داشت».

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره